Te cztery minerały były i są symbolem bogactwa, zdrowia, siły oraz inteligencji. Wszystkie te aspekty są niezwykle istotne dla stanu ludzkiego organizmu i przyczyniają się do poczucia pełni oraz bezpieczeństwa.
Złoto (316 Hz)
Złoto jest ciężkim, miękkim, błyszczącym metalem. Czyste złoto ma jasnożółty kolor i wyraźny połysk, nie utlenia się w wodzie i powietrzu. Chemicznie złoto należy do metali przejściowych. Jest najmniej reaktywnym ze znanych nam pierwiastków. Powszechnie uważane jest za chemicznie obojętne dla ludzkiego organizmu. Jest jednak inaczej.
Złoto wchodzi w reakcję z rtęcią, tworząc amalgamat. Fluor utlenia złoto a przy okazji zmienia swoje właściwości w jego obecności. Złoto jest rozpuszczalne przez chlor i brom oraz zasadowe roztwory cyjanków. To skutkuje powstawaniem specyficznych, nie rozpuszczalnych w wodzie ani płynach ustrojowych nieaktywnych związków złota tych pierwiastków.
Złoto niezwiązane, pozostające przez pewien czas w przewodzie pokarmowym, dzięki właściwościom bakteriostatycznym przyczynia się do ograniczania rozwoju mikroorganizmów. Przy czym należy pamiętać, że dotyczy to zarówno populacji korzystnej, jak i niekorzystnej dla prawidłowego funkcjonowania układów trawienia i wydalniczego. Tak więc stosowanie preparatów złota należy bardzo rzetelnie kontrolować. Należy również pamiętać, że wszelkie preparaty lecznicze zawierające metale ciężkie, do których zalicza się złoto, bardzo obciążają wątrobę.
Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku stosowania częstotliwości rezonansowej złota. Najprostszym sposobem wytworzenia wibracji rezonansowej złota, jest użycie kamertonu terapeutycznego o częstotliwości złota, czyli 317 Hz. Kilkuminutowa ekspozycja na wibracje kamertonu, powtarzana przez kilka dni, daje dobre rezultaty i nie przeciąża narządów wewnętrznych.
Wibracje złota mają bardzo korzystny wpływ na pracę układu nerwowego. Pomagają w osiągnięciu spójności i stabilności procesów myślowych. Złoto może pobudzać obwodowy układ nerwowy, jednocześnie tonizując pracę mózgu. Wibracja złota uspokaja nas i sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Pomaga w osiągnięciu skupienia i wewnętrznej ciszy. Stabilizuje pracę układu trawienia pośrednio, przez stabilizację pracy mózgu.
Srebro (376 Hz)
Podobnie jak złoto, należy do metali przejściowych i jest drugim po złocie pod względem plastyczności w obróbce. Stąd jego popularność w przemyśle jubilerskim. Ma najlepszą przewodność elektryczną ze wszystkich, znanych nam metali. Wykazuje właściwości bakteriobójcze. Zatem noszenie srebrnej biżuterii, łączy przyjemne z pożytecznym.
Również przyjmowanie koloidalnych związków srebra pomaga w zwalczaniu infekcji pokarmowych. Ponieważ Srebro w odróżnieniu do złota, ma działanie przeciwgorączkowe, jest stosowane do ograniczania skutków procesów zapalnych w organizmie. Obecnie srebro znajduje również zastosowanie jako środek dezynfekujący i odkażający. Sól srebrową kwasu alginowego stosuje się jako środek zapobiegawczy przed infekcjami ran i oparzeń. W przemyśle dentystycznym, używane były, a Wielkiej Brytanii nadal są używane amalgamaty, będące związkami srebra z cyną, miedzią, złotem i rtęcią. To, że plomby amalgamatowe uwalniają czasem rtęć do organizmu, wynika wyłącznie z często popełnianych błędów proceduralnych popełnianych podczas tworzenia papki amalgamatowej. Sam amalgamat jest trwały i bardzo odporny na destabilizację chemiczną. Osoby, przyjmujące przez kilka miesięcy i dłużej, srebro koloidalne, mogą zachorować na tzw. srebrzycę – przebarwienie skóry, oczu i błon śluzowych na kolor niebieskoszary. Wprawdzie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ogólne, to jednak szpeci wygląd zewnętrzny i bardzo często jest nieodwracalny. Koloidy metali, jak już wspomniałem, również obciążają wątrobę.
I w tym przypadku, możemy stosować czystą wibrację rezonansową srebra, zamiast związków srebra, czy też zamiast spożywania srebra w postaci koloidalnej. Jeśli więc pragniesz łagodnie ograniczyć, czy zlikwidować stan zapalny, możesz poddać swoje ciało na ekspozycję wibracji kamertonu o częstotliwości srebra. Tę samą częstotliwość użyjemy, aby wspomóc organizm w zwalczaniu infekcji, czy w odkażaniu uwodnionych produktów spożywczych, takich jak owoce, miody, przetwory takie jak konfitury domowej roboty itp. Jeśli pragniemy łagodnie obniżyć gorączkę u osoby chorej, wystarczy grać kamertonem „srebro” (376 Hz), w okolicach klatki piersiowej przez ok. 15 minut, a możemy obniżyć temperaturę ciała o około 1 stopień Celsjusza. To zwykle wystarcza aby chory organizm odczuł ulgę i jednocześnie zachował lekko podwyższony poziom ciepłoty, korzystny dla zwalczania infekcji. Czysta wibracja dźwiękowa, jest bezpieczna a skutecznością przewyższa działanie preparatów srebra, przyjmowanych doustnie. Nie da się niestety dźwiękiem zastąpić plomb amalgamatowych 🙂
Platyna (312 Hz)
Platyna została odkryta przez hiszpańskich konkwistadorów. Początkowo uważano ją za nieprzydatną formę srebra, która jest trudna, wręcz niewdzięczna w obróbce przez bardzo wysoką temperaturę progu plastyczności surowca. Jednak szybko okazało się, że jest to odrębny metal o wielu, bardzo przydatnych cechach. Nas interesuje jej destrukcyjny wpływ na wirusy oraz działanie cytostatyczne, wykorzystywane podczas chemioterapii, przy niektórych postaciach nowotworów. Do terapii przeciwnowotworowej stosowana jest w postaci różnych jej związków, ułatwiających jej propagację i przyswajalność w organizmie człowieka.
Tak samo jak w przypadku złota i srebra, preparaty platyny używane w chemioterapii, są dużym obciążeniem dla organów wewnętrznych biorących udział w procesie przemiany materii.
Dobrym pomysłem, jest stosowanie czystej częstotliwości rezonansowej platyny (312 Hz) zarówno w przypadku infekcji wirusowych, jak i wspomagająco przy terapii przeciwnowotworowej. Osoby, które znają techniki przeciwnowotworowe oparte na działaniu kamertonów terapeutycznych, powinny wprowadzić również tę wibrację.
Krzem (448 Hz)
Ma największy udział procentowy w budowie stałych struktur skorupy ziemskiej. Najczęściej występuje w postaci kwarcu, krzemianów i glinokrzemianów. To dla zaakcentowania tego faktu, nazwa zewnętrznego płaszcza Ziemi, nazywa się SiAL.
Organizm ludzki potrzebuje 20-30 mg krzemu dziennie. Po operacjach, urazach kostnych oraz w przypadku starszych osób, należy zwiększyć dostępność łatwo przyswajalnego krzemu w pokarmie. Krzem występuje w największej ilości przede wszystkim w tkance łącznej, z której zbudowane są ścięgna, błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, zastawki serca, skóra i układ kostno-stawowy. Krzem bierze czynny udział w usuwaniu z komórek substancje toksycznych oraz wspomaga gospodarkę kolagenem. Korzystnie wpływa na naczynia włosowate, uszczelniając je, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, wzmacnia zdolność obronną organizmu. Wspomaga wszystkie procesy regeneracyjne. Usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry, poprawiając jej ogólny wygląd i zapobiegając wiotczeniu, ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia paznokcie. Jest on również używany do budowy ścian komórkowych niektórych organizmów oraz stanowi ważny składnik w procesach katalitycznych.
Krzem w formie przyswajalnej występuje w zbożach, takich jak pszenica, owies, jęczmień, ryż. Jest także w warzywach takich jak marchew, burak, cebula, ziemniaki, rzodkiewka, fasola, kukurydza i owocach, orzechach oraz w wodzie pitnej, piwie i winie. Źródłem łatwo przyswajalnego krzemu jest skrzyp polny. Od 5% do 40% krzemu organicznego, dostarczonego w pożywieniu do organizm człowieka wydalane jest wraz z moczem.
I w tym przypadku możemy skutecznie wyregulować poziom krzemu w organizmie, dostarczając akustycznego bodźca w postaci fali akustycznej o częstotliwości rezonansowej krzemu ( 448 Hz). Grając przez 5-10 minut kamertonem terapeutycznym, i powtarzając tę czynność kilka razy co 2-3 dni, spowodujemy przywrócenie właściwej wchłanialności i przyswajalności krzemu. Pozostaje jednak dostarczenie samego krzemu w zróżnicowanym pokarmie roślinnym. Pamiętajmy, że podane częstotliwości uruchamiają długofalowe procesy korekty w ludzkim organizmie, jednak nie są źródłem samego pierwiastka. Częstotliwości aktywnie suplementują tkanki tylko w chwili, kiedy kamerton wibruje. Gdy już wybrzmi, pozostaje skutek działania fali akustycznej o określonej wibracji w postaci aktywowanego, samoregulującego procesu naprawczego.