medytacje
Czym jest medytacja ?

Medytacja, jest sposobem na przełączenie ludzkiego mózgu z pracy uwarunkowanej programami opartymi na fałszywych przekonaniach o rzeczywistości, w stan naturalnej zdolności do jej obserwacji, rozpoznawania faktów i ich kojarzenia. To pozwala wyjść z iluzji, która prowadzi do nieuzasadnionego lęku lub przeciwnie do nieuzasadnionej euforii. Jest wiele rodzajów praktyk zwanych medytacją. Jednak wszystkie mają podobny cel, a jest nim osiągnięcie stanu, który pozwala wyjść z permanentnego napięcia generowanego  natłokiem myśli wymuszających ciągłą analizę i osiągnąć głęboki spokój wewnętrzny zrodzony ze świadomości prawdy o życiu.

Daj spokój – medytacje

to medytacje, prowadzone w luźniej atmosferze

Nie musisz mieć doświadczenia w medytowaniu, żeby uczestniczyć w zajęciach. Jest to rodzaj medytacji prowadzonych do dźwięków relaksacyjnej muzyki. Możesz medytować na siedząco, możesz na leżąco, możesz przynieść swój ulubiony kocyk lub poduszkę, a możesz po prostu przyjść tak jak jesteś, bo w sali wszystko jest. Poduszki do medytacji, maty i wygodne fotele.

Według prowadzącej, medytacja jest barwną opowieścią, którą tworzę będąc razem w wami w stanie głębokiego relaksu. Powieść ta jest za każdym razem inna, łączy się i przeplata w rytm muzyki. Występują w niej przyjemne doznania, ciepło słońca, zapachy kwiatów, delikatny dotyk oczyszczającej wody z wodospadu, miękka trawa pod stopami, wilgotny piasek z plaży. Pojawiają się baśniowe krajobrazy, dzikie zwierzęta, które są naszymi sprzymierzeńcami, które nas prowadzą. Natura jest bardzo ważnym elementem medytacji, bo jesteśmy jej częścią, mamy z nią mocny kontakt, połączenie, ona nas chroni, daje nam siłę do naszych działań, do realizacji naszych celów.

Plan zajęć

Przerwa wakacyjna.

Sala 17, parter

Przerwa: do końca września

Prowadzi:

Bryłka Świetlik

Zajęcia rozpoczynam krótką rozgrzewką, dosłownie kilka minut ruchu dla ciała, żeby uwolnić stres i napięcia, z jakimi przyszliśmy danego dnia na medytacje. Rozgrzewkę można wykonywać po swojemu a można też powtarzać po mnie ruchy. Zależy mi na wytraceniu energii i rozruszaniu ciała, które będzie potem bez ruchu w medytacji. Lubię jak jest śmiesznie, jak możemy porzucić nasze życiowe role na te kilka chwil i po prostu dobrze się bawić.Następnie przechodzę do ćwiczeń oddechowych, wprowadzam relaks i spokój w poszczególne elementy ciała. Ciało robi się coraz spokojniejsze, lżejsze, wycisza się. W ten sposób możemy przejść płynnie do medytacji.

Po medytacji jest czas na omówienie tego, co zobaczyliśmy i co poczuliśmy w stanie głębokiego relaksu. Jakie to były doznania, czy pojawiły się po raz pierwszy czy były znajome? Jakie emocje nam towarzyszyły podczas medytacji? To też czas na swobodne rozmowy o życiu i o wszystkim, co jest dla nas ważne w danym dniu.

Zajęcia prowadzi Bryłka Świetlik. Krótki profil i kontakt do prowadzącej, jest w zakładce KONTAKT.

KONTAKT

Telefon: 504-061-878
 
 
FB: https://www.facebook.com/Brylka.Swietlik
 

 

Świetlik Bryłka

Ukończyłam kursy medytacji Art of Living w Polsce i Indiach oraz kursy medytacji kwantowych w nurcie Dr Joe Dispenza. Prowadzę baśniowe, kolorowe medytacje, wprowadzające w stan głębokiego relaksu.

Forma zapłaty za medytacje:

- przelew na numer telefonu: 504-061-878
- przelew na rachunek: 31 1050 1025 1000 0022 6338 8122
ING Bank Śląski, Magdalena Farat
- gotówka na miejscu

Harmonia i Uważność

Cotygodniowe zajęcia Harmonia i Uważność to przepełnione spokojem, radością i przyjazną atmosferą warsztaty. Przestrzeń, w której możesz odnaleźć swój azyl, przeznaczyć czas tylko dla siebie, zapomnieć o codziennych obowiązkach i skupić się własnym rozwoju i duchowości. Dzięki poznanym technikom oddechowym i medytacji wyjdziesz z nich zrelaksowana(-y) i pełna(-y) energii. Zadbaj o swoje ciało, umysł i duszę.

Plan zajęć

Zajęcia organizowane okazjonalnie.

Sala 127, I piętro

Prowadzi:

Adam Tkaczyk

Czym jest medytacja?

Opis wg os. prowadzącej zajęcia - (łac. meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie) – to różnego rodzaju praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu, wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości. Praktykowane w celach religijnych lub dla uzyskania dobroczynnego skutku. Pod pojęciem medytacji znajduje się wiele różnych praktyk, m. in. mające na celu zwiększenie wewnętrznej energii siły życiowej (qi, ki, prana, itp.), praktyki rozwijające współczucie, miłość, cierpliwość, wielkoduszność i przebaczenie czy techniki łagodzące stres, zwiększające uważność. Medytacja jest z powodzeniem stosowana od tysięcy lat. Stosowana w jodze, większości religii, a obecnie często wykorzystywana w psychoterapii i jako część leczenia różnych problemów zdrowotnych.

7 potwierdzonych naukowo korzyści, które uzyskasz dzięki medytacji:

 1. Zyskaj prawdziwe poczucie własnej wartości, wysoką motywację i pewność siebie. Dzięki medytacji zwiększa się Twoja samoświadomość, lepiej siebie rozumiesz, to co do tej pory działo się automatycznie (podświadomie) staje się częścią Twoje świadomości, a dzięki temu świadomość i podświadomość działa w tym samym kierunku wspierając Ciebie.
 2. Pozbądź się stresu. Obniża poziom kortyzolu. Daje głębokie poczucie spokoju i również akceptacji/zaufania do tego co dzieje się. A kiedy nie czujesz się zagrożony stres znika, a z nim wszystkie jego negatywne objawy i konsekwencje.
 3. Zostań „supermózgiem”. Na poziomie fizycznym dzięki medytacji zwiększa się ilość istoty szarej, pojawiają się dodatkowe fałdowania, nowe połączenia neuronowe oraz zmieniają się fale mózgowe. To wszystko wpływa na wzrost kreatywności, inteligencji i podejmowanie lepszych decyzji.
 4. Zdrowy jak mnich. Bezpośrednio wpływa na regeneracje i rozluźnienie wpływając na lepsze funkcjonowanie organizmu. Wspiera system immunologiczny, spowalnia procesy starzenia komórkowego, obniża ciśnienie krwi, łagodzi ból i stany zapalne.
 5. Pożegnaj się z nałogami. Medytacja pozwala odchudzić się, przestać palić, pić, używać narkotyków. Zwiększa samokontrole i panowanie nad impulsami. Dzięki poczuciu szczęścia i większej samoświadomości zażywanie używek lub inne nałogi stają się zbędne, a dzięki temu raz na zawsze możesz pożegnać się z nimi.
 6. Zdrowa psychika. Obecnie medytacja z powodzenie jest stosowana w wielu terapiach. Pomaga z stanach lękowych, depresji. Poprawia stabilność emocjonalną i zwiększa inteligencję emocjonalną.
 7. Szczęśliwy jak dziecko. Na poziomie fizjologicznym zaobserwowano zwiększoną ilość serotoniny i dopaminy (tzw. hormony szczęścia”. Tak jak u dzieci szczęście jest w nas. Według badań ludzie medytujący są po prostu szczęśliwsi. Odnajdziesz je w sobie dzięki medytacji.

 

 

Dzięki cotygodniowemu warsztatowi:

 • otrzymasz konkretne wskazówki jak medytować (główna nauczana metoda to uznawana przez wielu za najszlachetniejszą Anapanasati tzw. medytacja wglądu, polegająca na koncentracji na oddechu)

 • poznasz różne techniki relaksacyjne i oddechowe

 • nauczysz się jak praktykować samodzielnie

 • zrelaksujesz się i zadbasz o siebie – to ponad 1h dla Ciebie i Twojego rozwoju

 • masz możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami

 • wraz z indywidualną regularną praktyką osiągniesz korzyści płynące z medytacji

 

Wszystkie proponowane praktyki mają świecki charakter, nie są związane z żadnym wyznaniem ani religią. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na światopogląd i wyznawane wartości.

Zajęcia prowadzi Adam Tkaczyk. Krótki profil i kontakt do prowadzącego, jest w zakładce KONTAKT.

KONTAKT

E:biuro@kaizenyourself.pl

 

Kliknij łącze:

 

Adam Tkaczyk

Zajęcia prowadzi Adam Tkaczyk – trener, pasjonat psychologii i medytacji, której uczył się przez kilka miesięcy od buddyjskich mnichów w Tajlandii. Swoją praktykę prowadzi o wielu lat. Ponadto korzysta z wiedzy nauczycieli w Polsce i zagranicą. Przedsiębiorca, finansista i podróżnik. Autor projektu Twoje Spotkanie – Twój Sukces, cotygodniowych warsztatów Harmonia i Uważność. Prowadzi warsztaty w Polsce, organizuje Treningi Medytacyjne w Tajlandii oraz wyprawy rozwojowe. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, od ponad 10 lat prowadzi firmę z branży finansowej. Potrafi łączyć ze sobą różne zainteresowania ze sfery duchowości, rozwoju osobistego, i biznesu. Uczestnicy warsztatów szczególnie cenią go za wyjątkową otwartość, bliskość i wewnętrzną radość oraz spokój.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
 • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
 • Ćwiczymy na boso lub w miękkim, czystym obuwiu, w swobodnych strojach.
 • Prosimy przychodzić punktualnie, ze względu na organizację i przebieg zajęć.

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00