medytacje
Czym jest medytacja ?

Medytacja, jest sposobem na przełączenie ludzkiego mózgu z pracy uwarunkowanej programami opartymi na fałszywych przekonaniach o rzeczywistości, w stan naturalnej zdolności do jej obserwacji, rozpoznawania faktów i ich kojarzenia. To pozwala wyjść z iluzji, która prowadzi do nieuzasadnionego lęku lub przeciwnie do nieuzasadnionej euforii. Jest wiele rodzajów praktyk zwanych medytacją. Jednak wszystkie mają podobny cel, a jest nim osiągnięcie stanu, który pozwala wyjść z permanentnego napięcia generowanego  natłokiem myśli wymuszających ciągłą analizę i osiągnąć głęboki spokój wewnętrzny zrodzony ze świadomości prawdy o życiu.

Daj spokój – medytacje

to medytacje, prowadzone w luźniej atmosferze

Nie musisz mieć doświadczenia w medytowaniu, żeby uczestniczyć w zajęciach. Jest to rodzaj medytacji prowadzonych do dźwięków relaksacyjnej muzyki. Możesz medytować na siedząco, możesz na leżąco, możesz przynieść swój ulubiony kocyk lub poduszkę, a możesz po prostu przyjść tak jak jesteś, bo w sali wszystko jest. Poduszki do medytacji, maty i wygodne fotele.

Według prowadzącej, medytacja jest barwną opowieścią, którą tworzę będąc razem w wami w stanie głębokiego relaksu. Powieść ta jest za każdym razem inna, łączy się i przeplata w rytm muzyki. Występują w niej przyjemne doznania, ciepło słońca, zapachy kwiatów, delikatny dotyk oczyszczającej wody z wodospadu, miękka trawa pod stopami, wilgotny piasek z plaży. Pojawiają się baśniowe krajobrazy, dzikie zwierzęta, które są naszymi sprzymierzeńcami, które nas prowadzą. Natura jest bardzo ważnym elementem medytacji, bo jesteśmy jej częścią, mamy z nią mocny kontakt, połączenie, ona nas chroni, daje nam siłę do naszych działań, do realizacji naszych celów.

Plan zajęć

Wtorki: 18:30-20:00

Sala 17, parter

Przerwa: lipiec, sierpień 2024

Prowadzi:

Bryłka Świetlik

Zajęcia rozpoczynam krótką rozgrzewką, dosłownie kilka minut ruchu dla ciała, żeby uwolnić stres i napięcia, z jakimi przyszliśmy danego dnia na medytacje. Rozgrzewkę można wykonywać po swojemu a można też powtarzać po mnie ruchy. Zależy mi na wytraceniu energii i rozruszaniu ciała, które będzie potem bez ruchu w medytacji. Lubię jak jest śmiesznie, jak możemy porzucić nasze życiowe role na te kilka chwil i po prostu dobrze się bawić.Następnie przechodzę do ćwiczeń oddechowych, wprowadzam relaks i spokój w poszczególne elementy ciała. Ciało robi się coraz spokojniejsze, lżejsze, wycisza się. W ten sposób możemy przejść płynnie do medytacji.

Po medytacji jest czas na omówienie tego, co zobaczyliśmy i co poczuliśmy w stanie głębokiego relaksu. Jakie to były doznania, czy pojawiły się po raz pierwszy czy były znajome? Jakie emocje nam towarzyszyły podczas medytacji? To też czas na swobodne rozmowy o życiu i o wszystkim, co jest dla nas ważne w danym dniu.

Zajęcia prowadzi Bryłka Świetlik. Krótki profil i kontakt do prowadzącej, jest w zakładce KONTAKT.

KONTAKT

Telefon: 504-061-878
 
 
FB: https://www.facebook.com/Brylka.Swietlik
 

 

Świetlik Bryłka

Ukończyłam kursy medytacji Art of Living w Polsce i Indiach oraz kursy medytacji kwantowych w nurcie Dr Joe Dispenza. Prowadzę baśniowe, kolorowe medytacje, wprowadzające w stan głębokiego relaksu.

Forma zapłaty za medytacje:

- przelew na numer telefonu: 504-061-878
- przelew na rachunek: 31 1050 1025 1000 0022 6338 8122
ING Bank Śląski, Magdalena Farat
- gotówka na miejscu

INFORMACJE PRAKTYCZNE
  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Ćwiczymy na boso lub w miękkim, czystym obuwiu, w swobodnych strojach.
  • Prosimy przychodzić punktualnie, ze względu na organizację i przebieg zajęć.

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00