Przerwa w pracy BIURA do 8.01.23r.

epc

EPC-Emocjonalne Przyczyny Chorób  2-częściowe warsztaty

Geneza i podstawowe założenia EPC

Podwaliny naukowej wiedzy opisującej emocjonalne przyczyny manifestujących się w ciele fizycznym chorób stworzył kilka lat temu zmarły, niemiecki lekarz i teolog, dr Ryke Geerd Hamer. W oparciu o osobistą sytuację jaka przydarzyła mu się w rodzinie i miała związek z jego własnym zdrowiem oraz po wnikliwym przeanalizowaniu 12 innych, podobnych do jego przypadków zdrowotnych, dr R. Hamer zainteresował się spójnością pomiędzy wynikami widocznymi na obrazowaniu TC i stanem fizycznym pacjentów. Po przeprowadzeniu dalszych badań na szerszej próbce populacyjnej sformułował tezę, że każde, wystarczająco silne, bolesne zdarzenie emocjonalne w obrębie psychiki człowieka, skutkuje wytworzeniem się sztywnego programu reakcji całego organizmu na analogiczne wydarzenia. Udało mu się również powiązać pojawiające się anomalie w pracy określonych ośrodków kory mózgowej z występującymi fizycznymi bądź psychicznymi dolegliwościami u pacjentów. Miejsca ich występowania, widoczne w badaniach TC, nazwano „Ogniskami Hamera”. Od 1981r. kiedy to dr. R. Hamer po raz pierwszy opublikował swoje tezy, doczekaliśmy się wielu kontynuatorów i propagatorów tego odkrycia. Do najbardziej znanych należą: dr Claude Sabbah (Francja) – twórca nurtu pod nazwą Totalna Biologia, dr Gilbert Renaud (Kanada) – twórca nurtu pod nazwą Recall Healling,  dr Gerard Athias (Francja) – kontynuator Totalnej Biologii, autor nowych opracowań i serii książek jak np. “Programy Rodzinne Twoich Chorób”. Dorota Jarymowicz jest lekarzem medycyny i naturoterapeutką, która również rozwija i wzbogaca dziedzinę wiedzy zapoczątkowaną przez dr. R. Hamera. Stosując ją w codziennej praktyce, mogła do zdobytej od poprzedników wiedzy, dodać własną, opartą na osobistym doświadczeniu.

Owocem jej głębokiego zaangażowania, jest cykl wykładów (w latach 2014-2021) oraz warsztaty pod nazwą Emocjonalne Przyczyny Chorób, w skrócie zwanych EPC. Od 2022r. rusza nowa edycja zajęć z EPC. Są to warsztaty łączące teorię z dedykowanymi do niej ćwiczeniami i praktycznymi technikami służącymi samopomocy możliwej do stosowania w domu przez każdą osobę.

 

WARSZTATY

Warsztaty są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie osób (głównie terapeutów), zainteresowanych praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu psychosomatyki (Emocjonalnych Przyczyn Chorób). Prowadzone przez dwoje doświadczonych terapeutów i wykładowców Dorotę i Mariusza Jarymowiczów, uczą praktycznych sposobów na uwalnianie się od wykrytych, negatywnych programów funkcjonowania i postrzegania rzeczywistości. Precyzyjnie dobrane ćwiczenia oraz przeprowadzane podczas zajęć procesy, w których uczestniczy cała grupa, pozwalają nauczyć się jak pomóc pacjentom i sobie uwolnić się od wielu wewnętrznych blokad już podczas zajęć. Programy czy blokady na poziomie psychiki oraz ciała (pamięć komórkowa), będą mogły zostać zdezintegrowane w codziennym życiu, w domu, po powrocie z warsztatów, dzięki otrzymanym podczas zajęć „narzędziom” w postaci wskazówek i materiałów z gotowymi procedurami postępowania, medytacjami, propozycjami samodzielnie prowadzonych kreatywnych wizualizacji oraz technik oddechowo-dźwiękowych służących samoregulacji psychiki i stanu emocjonalnego oraz uwalnianiu kotwic emocjonalnych w ciele. Warsztaty odbywają się kilka razy w roku, a ich terminy podawane są w kalendarzu wydarzeń Naturalnego Centrum Zdrowia oraz publikowane w Newsletterze NCZ.

Aby nie bić głową w mur

Skuteczność każdej metody przywracania dobrego, naturalnego stanu zdrowia, zależy od występowania różnych czynników zewnętrznych oraz tych, które umiejscowione są w ludzkich umysłach, utrwalonych tam przekonaniach i zrodzonych z nich oczekiwaniach i emocjach. W przypadku korzystania z Emocjonalnych Przyczyn Chorób (Totalna Biologia, Biologika itp.) do usuwania dolegliwości, również jest niezwykle ważne, aby jednocześnie być bardzo precyzyjnym w określeniu rzeczywistej przyczyny powstania określonych programów zachowań, jak i niezwykle konsekwentnym w codziennej praktyce, prowadzącej do ich eliminacji i zmiany na takie wzorce, które służą budowaniu i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Dlatego, program warsztatów obliczony jest na sześć pełnych dni i realizowany jest na dwóch oddzielnych zjazdach, zorganizowanych w pewnym odstępie czasowym. To pozwoli, aby Państwa umysł i ciało mogły przyswoić, zintegrować i aktywować wszystko to, co jest przekazywane i doświadczane podczas zajęć.

Część pierwsza

 • Dolegliwości ze strony układu pokarmowego
 • Dolegliwości ze strony układu oddechowego
 • Zaburzenia pracy układu krwionośnego
 • Zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego
 • Dolegliwości ze strony układu ruchu
 • Układ rozrodczy – dolegliwości, zaburzenia funkcjonowania i problemy z zajściem w ciążę
 • Problemy skórne
 • Zaburzenia widzenia i fizyczne zmiany stanu aparatu wzroku
 

Część druga

 • Relacje rodzinne – triady
 • Życiowy Projekt-Cel
 • Reakcje autoimmunologiczne
 • Choroba Alzheimera i zawroty głowy
 • Depresja i stany obniżonego nastroju
 • Nadwaga i niedowaga, anoreksja, bulimia
 • Alergie
 • Co blokuje proces zdrowienia mimo podejmowanych działań
 

Zapisy

Aby zapisać się na kurs, należy wysłać zgłoszenie wypełniając elektroniczny formularz dostępny w polu Informacje praktyczne, zakładka ZAPISY-formularz. Formularz otworzy się również po kliknięciu w datę kursu. Po otrzymaniu odpowiedzi zwrotnej, należy wpłacić zaliczkę.

Terminy warsztatów

Prosimy zwrócić uwagę na dedykowany termin drugiej części kursu.

 • 24-26.11.23r.

  Pierwsza, 3-dniowa część 6-dniowych warsztatów. Część druga warsztatów, odbędzie się 12-14 stycznia 2024r.Obie części stanowią całość.

Informacje praktyczne
Ramy godzinowe

  

 • Piatek : 10.00÷18.00
 • Sobota: 10.00÷18.00
 • Niedziela: 10.00÷17.00

Strój do ćwiczeń

Aby umożliwić wygodne prowadzenie ćwiczeń, prosimy aby uczestnicy mieli:

 • Czyste, wygodne buty na zmianę
 • Wygodne, luźne ubranie typu bluza/koszulka + spodnie

  

Noclegi Społem

 • Istnieje możliwość nocowania w pokojach gościnnych, mieszczących się w tym samym budynku.
 • Rezerwacji dokonuje się indywidualnie, osobiście.
 • Uczestnicy kursu mogą otrzymać kod rabatowy, który wysyłamy po otrzymaniu zapotrzebowania drogą mailową
 • Rezerwacji dokonuje się osobiście w Społem pod nr. telefonu: 22 440 82 10 lub wysyłając e-mail na adres: info@csk-spolem.pl
 • Przy rezerwacji należy podać datę, nazwę zajęć oraz kod rabatowy.

   

Ceny pokoi (doba) po rabacie:

 

 • 1 osobowy 145,-zł
 • 2 osobowy 175,-zł
 • 3 osobowy 205,-zł
 • 4 osobowy 245,-zł
 • Apartament (do 6 os.) 310,-zł

  

Opłaty

Opłata za całe warsztaty wynosi 2000,-zł i rozłożona jest na 3 etapy.

 1. Zaliczka 500,-zł
 2. Dopłata 750,-zł do I części
 3. Dopłata 750,-zł do II części

Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi z wyjątkiem sytuacji, kiedy z winy organizatora kurs się nie odbędzie oraz z powodu choroby lub wypadku uniemożliwiających stawienie się na zajęciach osobie, która zgłosiła się na kurs i wpłaciła zaliczkę, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim lub innym, urzędowym dokumentem.

Dane do przelewu

wpłaty krajowe

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta: 

10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem” prosimy wpisać dane umożliwiające identyfikację przedmiotu płatności.

Przykłady: 

pole „Tytułem”: Faktura VAT  Nr: 123345  z dnia: DD-MM-RRRR

lub: 

Opłata/zaliczka za (kurs…)

 

wpłaty zagraniczne

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta:

IBAN: PL 10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

BIC/SWIFT: INGBPLPW

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem” prosimy wpisać dane umożliwiające identyfikację przedmiotu płatności.

Przykłady: 

pole „Tytułem”: Faktura VAT  Nr: 123345  z dnia: DD-MM-RRRR

lub: 

Opłata/zaliczka za (kurs…)

ZAPISY-formularz

  

  

PROWADZĄCY

Dorota jarymowicz-22-K
Dorota Jarymowicz

Jest z wykształcenia lekarzem medycyny. Od ponad 20 lat stosuje naturalne metody terapii, w tym Chirurgię Fantomową. Jest certyfikowanym instruktorem CHF według metody Pani Vivien Nory Nix, założycielki Instytutu Badań Fantomowych w Szczecinie. Licencję instruktora CHF otrzymała w 2002 r. wstępując tym samym w szeregi bardzo wąskiego grona osób uprawnionych do samodzielnego prowadzenia kursów i zajęć tej metody. Od tego czasu CHF stosuje w codziennej praktyce, co daje jej możliwość zarówno doskonalenia opanowanego podczas kilkuletnich szkoleń warsztatu, jak i sposobność do rozwijania go, wprowadzania nowych technik fantomowych stanowiących rozwiązanie dla napotykanych wciąż nowych i różnych w swej etiologii dolegliwości z jakimi przychodzą pacjenci.

Mariusz-Jarymmowicz-22-K
Mariusz Jarymowicz

Jest chirurgiem fantomowym, muzykoterapeutą i badaczem zależności pomiędzy stanem świadomości i stanem fizycznym ludzkiego organizmu. Od 2002 roku jest licencjonowanym instruktorem CHF metodą Pani Vivien Nory Nix. Od 20 lat pomaga ludziom w odzyskiwaniu dobrego stanu zdrowia, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy o zróżnicowanej tematyce. 8 lat temu, razem z żoną Dorotą, otworzył Naturalne Centrum Zdrowia. 

kontakt

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00