epc

EPC-Emocjonalne Przyczyny Chorób  2-częściowe warsztaty

Geneza i podstawowe założenia EPC

Podwaliny naukowej wiedzy opisującej emocjonalne przyczyny manifestujących się w ciele fizycznym chorób stworzył kilka lat temu zmarły, niemiecki lekarz i teolog, dr Ryke Geerd Hamer. W oparciu o osobistą sytuację jaka przydarzyła mu się w rodzinie i miała związek z jego własnym zdrowiem oraz po wnikliwym przeanalizowaniu 12 innych, podobnych do jego przypadków zdrowotnych, dr R. Hamer zainteresował się spójnością pomiędzy wynikami widocznymi na obrazowaniu TC i stanem fizycznym pacjentów. Po przeprowadzeniu dalszych badań na szerszej próbce populacyjnej sformułował tezę, że każde, wystarczająco silne, bolesne zdarzenie emocjonalne w obrębie psychiki człowieka, skutkuje wytworzeniem się sztywnego programu reakcji całego organizmu na analogiczne wydarzenia. Udało mu się również powiązać pojawiające się anomalie w pracy określonych ośrodków kory mózgowej z występującymi fizycznymi bądź psychicznymi dolegliwościami u pacjentów. Miejsca ich występowania, widoczne w badaniach TC, nazwano „Ogniskami Hamera”. Od 1981r. kiedy to dr. R. Hamer po raz pierwszy opublikował swoje tezy, doczekaliśmy się wielu kontynuatorów i propagatorów tego odkrycia. Do najbardziej znanych należą: dr Claude Sabbah (Francja) – twórca nurtu pod nazwą Totalna Biologia, dr Gilbert Renaud (Kanada) – twórca nurtu pod nazwą Recall Healling,  dr Gerard Athias (Francja) – kontynuator Totalnej Biologii, autor nowych opracowań i serii książek jak np. “Programy Rodzinne Twoich Chorób”. Dorota Jarymowicz jest lekarzem medycyny i naturoterapeutką, która również rozwija i wzbogaca dziedzinę wiedzy zapoczątkowaną przez dr. R. Hamera. Stosując ją w codziennej praktyce, mogła do zdobytej od poprzedników wiedzy, dodać własną, opartą na osobistym doświadczeniu.

Owocem jej głębokiego zaangażowania, jest cykl co tygodniowych wykładów i warsztatów (w latach 2014-2021) oraz warsztaty weekendowe pod nazwą Emocjonalne Przyczyny Chorób, w skrócie zwanych EPC. Od 2022r. ruszyła nowa edycja zajęć z EPC. Są to warsztaty łączące teorię z dedykowanymi do niej praktycznymi ćwiczeniami w grupie uczącymi technik samopomocy możliwej do stosowania w domu przez każdą osobę. Wszystkie techniki, są również skuteczne w praktyce naturoterapeutów, podczas ich pracy z pacjentami.

 

WARSZTATY

Warsztaty / kurs są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie osób prywatnych oraz terapeutów, zainteresowanych nie tylko teorią, ale i praktycznymi rozwiązaniami na bazie wiedzy z zakresu psychosomatyki (Emocjonalnych Przyczyn Chorób – EPC). Prowadzone są przez dwoje doświadczonych terapeutów i wykładowców Dorotę i Mariusza Jarymowiczów. Uczą konkretnych sposobów / technik pozwalających rozpoznać konkretną przyczynę oraz uwolnić się od wykrytych, negatywnych programów funkcjonowania i postrzegania rzeczywistości.

Precyzyjnie dobrane ćwiczenia oraz przeprowadzane podczas zajęć procesy, w których uczestniczy cała grupa, pozwalają nauczyć się jak uwolnić się od wielu wewnętrznych blokad już podczas zajęć. Pozostałe programy czy blokady na poziomie psychiki oraz ciała (pamięć komórkowa), będą mogły zostać namierzone i zdezintegrowane w codziennym życiu, w domu, po powrocie z warsztatów, dzięki otrzymanym podczas zajęć „narzędziom” w postaci wskazówek i materiałów z gotowymi procedurami postępowania, medytacjami, propozycjami samodzielnie prowadzonych kreatywnych wizualizacji oraz technik oddechowo-dźwiękowych służących samoregulacji psychiki i stanu emocjonalnego oraz uwalnianiu kotwic emocjonalnych w ciele. Warsztaty odbywają się raz w roku, a ich terminy podawane są w kalendarzu wydarzeń Naturalnego Centrum Zdrowia oraz publikowane w Newsletterze NCZ.

Teoria

Opracowano 16 obszernych działów tematycznych. Każdy dział jest szczegółowo omawiany i dyskutowany z uczestnikami warsztatów.

Narzędzia

Do każdego działu tematycznego, są opracowane i sprawdzone w praktyce narzędzia pracy z pacjentem lub samodzielnie.

Ćwiczenia

Techniki i wybrane protokoły postępowania, są ćwiczone przez uczestników, indywidualnie, w parach i grupowo pod nadzorem prowadzących.

Medytacje

Podczas zajęć prowadzone są medytacje i wizualizacje, opracowane jako dodatkowe, skuteczne narzędzia pracy z pacjentem lub samodzielnie.

Procesy

Uczestnicy, w odpowiednim dla nich momencie, uczestniczą w procesie pozwalającym na integrację wiedzy i osobistą przemianę.

Aby nie bić głową w mur...

Skuteczność każdej metody przywracania dobrego, naturalnego stanu zdrowia, zależy od występowania różnych czynników zewnętrznych oraz tych, które umiejscowione są w ludzkich umysłach, utrwalonych tam przekonaniach i zrodzonych z nich oczekiwaniach i emocjach. W przypadku korzystania z Emocjonalnych Przyczyn Chorób (Totalna Biologia, Biologika itp.) do usuwania dolegliwości, również jest niezwykle ważne, aby jednocześnie być bardzo precyzyjnym w określeniu rzeczywistej przyczyny powstania określonych programów zachowań, jak i niezwykle konsekwentnym w codziennej praktyce, prowadzącej do ich eliminacji i zmiany na takie wzorce, które służą budowaniu i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Dlatego, program warsztatów obliczony jest na dziewięć pełnych dni i realizowany jest na trzech oddzielnych, trzydniowych zjazdach, zorganizowanych w pewnym odstępie czasowym. To pozwoli, aby Państwa umysł i ciało mogły przyswoić, zintegrować i aktywować wszystko to, co jest przekazywane i doświadczane podczas zajęć.

Część pierwsza

 • Dolegliwości ze strony układu pokarmowego
 • Dolegliwości ze strony układu oddechowego
 • Zaburzenia pracy układu krwionośnego
 • Zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego
 • Dolegliwości ze strony układu ruchu
 

Część druga

 • Relacje rodzinne – triady
 • Życiowy Projekt-Cel
 • Układ rozrodczy
 • Problemy skórne 
 • Alergie
 • Zaburzenia widzenia i fizyczne zmiany stanu aparatu wzroku
 

Część trzecia

 • Reakcje autoimmunologiczne
 • Choroba Alzheimera i zawroty głowy
 • Depresja i stany obniżonego nastroju
 • Nadwaga i niedowaga, anoreksja, bulimia
 • Co blokuje proces zdrowienia mimo podejmowanych działań
 

Zapisy

Zapisując się, deklarujesz swój udział w trzech częściach warsztatów ponieważ cały program rozłożony jest równomiernie we wszystkich częściach. Razem tworzy spójny materiał dydaktyczny. Zadbaj więc o rezerwację swojego czasu dla trzech części.

Aby zapisać się na warsztaty, należy wysłać zgłoszenie wypełniając elektroniczny formularz dostępny po kliknięciu przycisku “formularz zgłoszeniowy”.

Po wysłaniu formularza, otrzymuje się informację o wpisaniu na listę osób zainteresowanych kursem. Na listę uczestników, jest się wpisanym dopiero po wpłacie wymaganej zaliczki w kwocie 800,-zł. O kolejności zapisów decyduje kompletność zgłoszenia, czyli to czy oprócz wysłania formularza zgłoszeniowego została wpłacona zaliczka. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 7 dni, skontaktuj się z nami.

Terminy warsztatów

Warsztaty EPC organizowane są raz w roku.

 • Początek 11-13 październik 2024r.

  Warsztaty są 3-częściowe. Wszystkie terminy tworzą razem całość.

  Część 1 jest 11-13 października 2024r.
  Część 2 jest 22-24 listopada 2024r.
  Część 3 jest 17-19 stycznia 2025r.

Informacje praktyczne
Ramy godzinowe

  

 • Piątek : 10.30÷19.00
 • Sobota: 10.30÷18.30
 • Niedziela: 10.00÷17.30
Strój do ćwiczeń

Aby umożliwić wygodne prowadzenie ćwiczeń, prosimy aby uczestnicy mieli:

 • Czyste, wygodne buty na zmianę
 • Wygodne, luźne ubranie typu bluza/koszulka + spodnie

  

Noclegi Społem
 • Istnieje możliwość nocowania w pokojach gościnnych, mieszczących się w tym samym budynku.
 • Rezerwacji dokonuje się indywidualnie, osobiście.
 • Uczestnicy kursu mogą otrzymać kod rabatowy, który wysyłamy po otrzymaniu zapotrzebowania drogą mailową
 • Rezerwacji dokonuje się osobiście w Społem pod nr. telefonu: 22 440 82 10 lub wysyłając e-mail na adres: info@csk-spolem.pl
 • Przy rezerwacji należy podać datę, nazwę zajęć oraz kod rabatowy.

Ceny pokoi (doba) po rabacie:

 • 1 osobowy 210,-zł
 • 2 osobowy 240,-zł
 • 3 osobowy 290,-zł
 • 4 osobowy 340,-zł
 • Apartament (do 6 os.) 450,-zł

 

Opłaty

Opłata za całe warsztaty wynosi 3200,-zł i rozłożona jest na 3 etapy.

 1. Zaliczka 800,-zł
 2. Dopłata 800,-zł do I części
 3. Dopłata 800,-zł do II części
 4. Dopłata 800,-zł do III części

Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi z wyjątkiem sytuacji, kiedy z winy organizatora kurs się nie odbędzie oraz z powodu choroby lub wypadku uniemożliwiających stawienie się na zajęciach osobie, która zgłosiła się na kurs i wpłaciła zaliczkę, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim lub innym, urzędowym dokumentem.

Dane do przelewu

wpłaty krajowe

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta: 

10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem” prosimy wpisać dane umożliwiające identyfikację przedmiotu płatności.

Przykłady: 

pole „Tytułem”: Faktura VAT  Nr: 123345  z dnia: DD-MM-RRRR

lub: 

Opłata/zaliczka za (kurs…)

 

wpłaty zagraniczne

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta:

IBAN: PL 10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

BIC/SWIFT: INGBPLPW

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem” prosimy wpisać dane umożliwiające identyfikację przedmiotu płatności.

Przykłady: 

pole „Tytułem”: Faktura VAT  Nr: 123345  z dnia: DD-MM-RRRR

lub: 

Opłata/zaliczka za (kurs…)

Podsumowanie PIERWSZEJ części warsztatów EPC

Aby pobrać Podsumowanie, należy zalogować się wpisując hasło podane podczas kursu EPC.

Okno logowania: NIE AKTYWNE

UWAGA!: Hasło jest aktywne 30 dni od daty warsztatów

Podsumowanie DRUGIEJ części warsztatów EPC

Aby pobrać Podsumowanie, należy zalogować się wpisując hasło podane podczas kursu EPC.

Okno logowania: NIE AKTYWNE

UWAGA!: Hasło jest aktywne 30 dni od daty warsztatów

Podsumowanie TRZECIEJ części warsztatów EPC

Aby pobrać Podsumowanie, należy zalogować się wpisując hasło podane podczas kursu EPC.

Okno logowania: NIE AKTYWNE

UWAGA!: Hasło jest aktywne 30 dni od daty warsztatów

PROWADZĄCY

Dorota jarymowicz-22-K
Dorota Jarymowicz

Jest z wykształcenia lekarzem medycyny. Od ponad 20 lat stosuje naturalne metody terapii, w tym Chirurgię Fantomową. Jest certyfikowanym instruktorem CHF według metody Pani Vivien Nory Nix, założycielki Instytutu Badań Fantomowych w Szczecinie. Licencję instruktora CHF otrzymała w 2002 r. Aby uczynić swoją pomoc w odzyskiwaniu pełni zdrowia jeszcze bardziej skuteczną, zaczęła zgłębiać wiedzę w zakresie emocjonalnych przyczyn chorób w chwili, kiedy po raz pierwszy wiedza ta zaistniała w Polsce. I tak od kilkunastu lat stosuje ją w codziennej pracy z pacjentami. Od 8 lat prowadzi wykłady i warsztaty pod autorską nazwą Emocjonalne Przyczyny Chorób – EPC

Mariusz-Jarymmowicz-22-K
Mariusz Jarymowicz

Jest chirurgiem fantomowym, muzykoterapeutą i badaczem zależności pomiędzy stanem świadomości i stanem fizycznym ludzkiego organizmu. Od 2002 roku jest licencjonowanym instruktorem CHF metodą Pani Vivien Nory Nix. Od 20 lat pomaga ludziom w odzyskiwaniu dobrego stanu zdrowia, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy o zróżnicowanej tematyce. 10 lat temu, razem z żoną Dorotą, otworzył Naturalne Centrum Zdrowia. 

kontakt

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00