Kurs Chirurgii Fantomowej

Przestrzeń Naturalnego Centrum Zdrowia jest wyjątkowa bo tworzą ją wyjątkowi ludzie, którzy z nami  współpracują. Zapraszamy do korzystania z przestrzeni dopasowanych do potrzeb prowadzenia terapii naturalnych, zajęć grupowych nastawionych na rozwój osobisty, warsztaty terapeutyczne oraz szkolenia dla terapeutów.

Metodą Vivien Nory Nix

Człowiek w swojej postaci, składa się z wielu warstw istnienia, które razem tworzą to, co nazywamy fizycznym ciałem, umysłem i duchem. Dlatego zarówno utrzymanie organizmu w stanie pełni dobrego zdrowia, jak i działania mające na celu jego przywrócenie, muszą to uwzględniać. Jednym z podstawowych czynników składających się na prawidłowe, zgodne z naturalnymi predyspozycjami funkcjonowanie ludzkiego organizmu, jest zachowanie jego czystego, pozbawionego zniekształceń wzorca informatycznego. To dzięki jego istnieniu ludzki organizm i poszczególne jego organy, wiedzą jak mają funkcjonować oraz jaki mają mieć kształt i strukturę. Akademia Chirurgii Fantomowej została powołana do życia, aby umożliwić lekarzom i terapeutom naukę wspaniałej techniki przywracania dobrego stanu zdrowia, mającej długą tradycję i wspaniałe osiągnięcia.

 

Chirurgia Fantomowa

Jest bezinwazyjną metodą uzdrawiania dolegliwości organizmu.

Wykorzystuje zjawisko, polegające na tym, że obserwacja cząstki elementarnej, zmienia jej stan energetyczny. Zmienia również zapisane na tym poziomie informacje. Dzięki specyficznej budowie komórek żywych organizmów można programować ich funkcjonowanie precyzyjnie uformowaną ludzką myślą. Dzięki aktualnej wiedzy z zakresu fizyki kwantowej, usuwanie dolegliwości ludzkiego ciała, bez użycia specjalistycznego sprzętu medycznego, jest bardziej zrozumiałe i coraz lepiej udokumentowane. Chirurgia Fantomowa, jest również znana jako chirurgia kwantowa, czy też jako operacje fantomowe.

Pytania i odpowiedzi

Kliknij w pytanie a otrzymasz odpowiedź.

Na czym polega operacja fantomowa ?

Podczas operacji fantomowej, obserwatorem rzeczywistości jest terapeuta, który widząc chore tkanki, świadomie wpływa na ich stan, powodując przywrócenie właściwego, zdrowego wzorca ich funkcjonowania, tak zwanego fantomu, czasem zwanego planem, po angielsku określanym jako “blueprint”. Np. u osoby z dolegliwościami, zmiana wzorca (fantomu) jest tak duża, że przekłada się na objawy fizyczne. Kiedy zmiana wzorca, czyli fantomu jest niewielka, osoba odczuwa okresową dolegliwość bólową lub dysfunkcję czynnościową, ale rutynowe badania diagnostyczne nie wykazują zmian fizycznych. Terapeuta ( chirurg fantomowy ), usuwa skutki działania silnego bodźca fizycznego lub psychicznego stresu, który zawsze przyczynia się do powstania zmian w stanie informacyjnego wzorca, według którego funkcjonują narządy. Przywrócenie prawidłowego zapisu wzorca – fantomu, charakterystycznego dla każdego z nas, znacznie przyspiesza powrót do zdrowia. Wiadomo, że komórki w organizmie są wymieniane na nowe wielokrotnie w ciągu życia, a wiele z nich jest regenerowane w ciągu tygodni, dni a nawet godzin.  Dzięki operacjom fantomowym, tworzące się komórki ponownie mają możliwość odnawiania się, bez powielania “błędów” spowodowanych zniekształconym w stosunku do oryginału wzorcem. Zatem, po operacji fantomowej, organizm ma możliwość pełnej i szybkiej regeneracji własnymi siłami.

Co można uzdrowić operacją fantomową ?
 • dolegliwości ze strony układu ruchu (np. bóle od kręgosłupa, bóle stawów, kontuzje mięśni, więzadeł, ścięgien, kości)
 • zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego (np. stany zapalne zastawek żylnych, zapalenie żył, stany po urazach)
 • zaburzenia funkcjonowania układu trawienia (np. wrzody żołądka i dwunastnicy, stany zapalne jelit, dysfunkcje trzustki, wątroby)
 • zaburzenia funkcjonowania układu wydalniczego (np. żylaki odbytnicy, owrzodzenie j.grubego, stany zapalne)
 • zaburzenia funkcjonowania układu rozrodczego (np. przerost prostaty, cysty na jajnikach, endometrioza, mięśniaki macicy, dysfunkcje jąder i jajników, urazy po porodowe)
 • zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego (np. dysfunkcje, cysty, guzki)
 • niektóre zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego (np. SM, nadreaktywność, bóle fantomowe, stany po urazowe)

 

Uwaga!Nie operujemy oczu i serca.

Czy można operować zwierzęta ?

Tak, oczywiście. Te same techniki, które używamy w stosunku do ludzi, można stosować w operacjach na zwierzętach. Wymaga to jednak dodatkowej wiedzy o naturze zwierząt, aby odpowiednio dobierać techniki celem osiągnięcia zamierzonego efektu.

Kto może stać się chirurgiem fantomowym ?

Chirurgia fantomowa to metoda dla ludzi kochających życie. Pełnych miłości i wiary w moc dobra. To metoda wspierająca dojrzałość emocjonalną i duchową. Aby osiągnąć pełnię i skuteczność, niezbędna jest wiara w Boskie pochodzenie wszechrzeczy, Jego mądrość i dobro.

Wiek, w którym można uczestniczyć, w kursie Chirurgii Fantomowej to ukończone 25 lat. Górną granicę wieku wyznacza indywidualny stan organizmu i zwykle jest to 70 rok życia. W obu przypadkach, zarówno przy granicy dolnej jak i górnej, chodzi o pewne ograniczenia co do możliwości uczestniczenia w praktycznych ćwiczeniach podczas nauki niektórych, istotnych technik Chirurgii Fantomowej. 

Jak stać się chirurgiem fantomowym ?

Proces szkolenia chirurga fantomowego, zaczyna się od uczestnictwa w kursie podstawowym. Daje on możliwość doświadczenia czym jest Chirurgia Fantomowa i nauczenia się operacji fantomowych przywracających zdrowie kluczowych dla organizmu narządów wewnętrznych. Poznane techniki pozwalają również przywrócić właściwą kondycję układu krwionośnego, układu oddechowego i układu ruchu, zwłaszcza stawów i kręgosłupa. Dają możliwość wzmocnienia i harmonizacji pracy układu nerwowego.

Absolwenci kursu podstawowego, mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w ramach organizowanych praktyk Chirurgii Fantomowej. Są to 3-dniowe spotkania o różnej tematyce i zawartości merytorycznej, dopasowane do możliwości danej grupy osób, które zgłosiły się na konkretny termin. Ideą praktyk Chirurgii Fantomowej, jest doskonalenie wybranych, poznanych technik oraz wprowadzanie nowych umiejętności dających nowe, bardziej zaawansowane możliwości pomocy pacjentom.

Korzyści bycia chirurgiem fantomowym ?

Kiedy decydujesz się aby pomagać innym osobom, dokonujesz zmiany w swojej linii życia. Wchodzisz w przestrzeń o niesamowitej energetyce. Zmienia się Twój sposób postrzegania rzeczywistości. Tak się dzieje zawsze, niezależnie od wybranej metody, która służy Ci w spełnianiu swoich zadań, jako terapeuta czy lekarz. Jednak w przypadku Chirurgii Fantomowej, charakter i zakres zmian jest o wiele większy i sięga głębiej w Twoje struktury poznawcze. Można powiedzieć, że jesteś w swej świadomości bliżej boskiego planu niż w jakiejkolwiek innej technice terapeutycznej. Tu nie chodzi o to czy któraś technika jest “lepsza” czy “gorsza”. Wszystkie metody świata są idealne w swym przeznaczeniu. Chirurgia Fantomowa prowadzi Cię ścieżką, która z każdym, kolejnym krokiem odkrywa nowe, niesamowite możliwości  i pokazuje Ci ogrom Twojego potencjału – ludzkiego potencjału. Daje to nową perspektywę, dla każdej osoby posługującej się tą metodą. Jest fascynującą przygodą a nie tylko kolejną techniką terapii. 

Z praktycznego punktu widzenia, jest na tyle skuteczna, że daje wymierne rezultaty w dość krótkim czasie od chwili jej zastosowania. Jednocześnie chirurg fantomowy, nie potrzebuje żadnych, fizycznych akcesoriów. Jego “narzędzia” są zawsze przy nim. Razem z nim ewoluują i doskonalą swoją skuteczność. Każdy prawidłowo wykonywany zabieg Chirurgii Fantomowej, wzmacnia i poprawia kondycję organizmu operatora. Przyczyną jest przepływ wysoko wibrującej energii oraz połączony z nią strumień informacji prosto ze źródła. Dlatego do pełni skuteczności tej metody potrzebna jest świadomość przewodnictwa jakie oferuje Bóg. Jest to klucz do pełni mocy. A zatem chirurg fantomowy, doświadcza za każdym razem boskiej obecności. 

Terminy kursów

W przypadku kursów podzielonych na dwie części, proszę zwrócić uwagę na termin drugiej, integralnej części danego kursu.

Miejsce 

Kursy odbywają się w Warszawie

adres:

Naturalne Centrum Zdrowia

ul.Grażyny 15, sala 118 na I piętrze

Kurs prowadzą:

Dorota i Mariusz Jarymowicz

DOROTA JARYMOWICZ

Jest lekarzem medycyny z wykształcenia i chirurgiem fantomowym, który każdego dnia pomaga potrzebującym. Chirurgię fantomową wspiera wiedzą z zakresu szeroko rozumianej psychosomatyki. Kształci nowych chirurgów fantomowych, wykłada oraz stale pogłębia własną wiedzę o tym jak funkcjonuje ludzki organizm.

Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Po krótkiej praktyce w szpitalu klinicznym AM na ul. Działdowskiej, postanowiła poświęcić się leczeniu niekonwencjonalnymi metodami widząc w nich wspaniałe uzupełnienie dla medycyny akademickiej. Swój kontakt z nową grupą terapii rozpoczęła od pełnego, kilkustopniowego kursu z zakresu homeopatii, który zorganizował Wydział Farmaceutyczny AM w Warszawie i Centrum Kształcenia i Rozwoju Homeopatii we Francji. Po kilku latach stosowania homeopatii, sięgnęła po nowe narzędzie – Chirurgię Fantomową, nazywaną później Chirurgią Kwantową. Po ukończeniu Akademii Medycznej w Warszawie i krótkim okresie pracy w szpitalu AM na ul.Działdowskiej, podjęła decyzję o odejściu z państwowej służby zdrowia i zdecydowała się na wdrożenie do swojej praktyki, alternatywnych metod leczenia. Rozpoczęła od własnej córki, która była uczulona na prawie wszystkie dostępne antybiotyki, sulfonamidy i aspirynę. Dziecko było w wieku przedszkolnym i musiała zdecydować się na jakiś rodzaj pomocy, kiedy przychodził okres jesiennych przeziębień i grypy. Pierwszym wyborem była homeopatia. Po kilkustopniowym szkoleniu, zorganizowanym przez Wydział Farmaceutyczny AM w Warszawie i Centrum Kształcenia i Rozwoju Homeopatii we Francji, zaczęła ją stosować z bardzo dobrym skutkiem.

W 2000 roku, kiedy poczuła potrzebę poszerzenia swoich możliwości, rozpoczęła naukę w Instytucie Badań Fantomowych w Szczecinie, która trwała kilka lat i pozwoliła na zdobycie umiejętności przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny informacyjnej – tzw. operacji fantomowych, obecnie często nazywanych chirurgią kwantową. Z biegiem czasu, nabyte umiejętności poszerzyła o szereg własnych technik, tworząc w ten sposób zbiór technik, który nazwała Kwantową Regeneracją Ciała.

Na tym nie poprzestała i po kolejnych kilku latach zainteresowała się emocjonalnymi przyczynami powstania choroby, zgłębiając Totalną Biologię i Recall Healing, wykładane przez Gilberta Renaud z Kanady, Marie-Ginette Rheault oraz dr. Gerarda Athiasa z Francji.

Stosując Chirurgię Fantomową oraz szybko i skutecznie ustalając Emocjonalne Przyczyny Choroby, pomogła wielu pacjentom. Do stanów chorobowych, w których odnosi największe sukcesy mozna zaliczyć: schorzenia kręgosłupa, bóle i dysfunkcje układu ruchu, zaburzenia pracy układu pokarmowego, rozrodczego i wydalniczego, zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego (np. tarczyca, nadnercza, trzustka), niektóre postacie bezpłodności u kobiet.

Dyplomy i certyfikaty
 • Studia medyczne na Warszawskiej Akademii Medycznej, ukończone w 1987r.
 • Pełny, wielostopniowy kurs homeopatii, zorganizowany przez Wydział Farmaceutyczny AM i Centrum Kształcenia i Rozwoju Homeopatii we Francji. 1991r.
 • Kilkuletnie szkolenie z zakresu Chirurgii Fantomowej w Instytucie Chirurgii Fantomowej w Szczecinie 1999-2004r.
 • Uzyskanie certyfikatu i tytułu Instruktora Chirurgii Fantomowej 2002r.
 • Totalna Biologia / Recall Healing kursy prowadzone przez dr. Gilberta Renaud i Marie -Ginette Rheault (Totalna Biologia – poziom I, II i III) 2011-2013r.
 • Biologia i znaczenie choroby stopień I, II, III, IV, V, kurs dr. Gerarda Athiasa 2012-2014
 • Symbolika w Biologii kurs dr. Gilberta Renaud 2012
 • Komunikacja Intuicyjna, kurs dr. Gerarda Athiasa 2011
 • Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji, kurs Jakuba Zemły 2010
 • Masaż Dotyk Motyla, kurs Marty Targońskiej 2014
 • Polarity, kurs Richarda C. Overly 2015
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa, pełen kurs

MARIUSZ JARYMOWICZ

Architekt, absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 25 lat pomaga cierpiącym, stosując Chirurgie Fantomową. Z początku była to pasja realizowana w chwilach wolnych od pracy zawodowej. Obecnie razem z Architekturą Słowa oraz muzykoterapią, jest treścią zawodowego życia. 

Terapeuta z ponad 20-letnią praktyką, chirurg fantomowy, muzykoterapeuta. Autor wielu artykułów poświęconych zdrowiu i rozwojowi osobistemu. Od 2014 roku w ramach współpracy z Akademią Dźwięku Barbary Romanowskiej, uczy Muzykoterapii Dogłębnej Komórkową na kursach organizowanych w Warszawskim Ośrodku Akademii. Eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem jako formami terapii, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki oraz związku formy słowa pisanego ze stanem emocjonalnym i fizycznym człowieka z informacjami pochodzącymi, z pradawnych tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel terapeutyczny, zwykle stosuje łącznie kilka metod, komponując z nich najodpowiedniejszą dla danego pacjenta terapię. Na przestrzeni 20 lat pomógł wielu osobom z różnymi dolegliwościami natury fizycznej i emocjonalnej.

Najczęstsze przypadki, którymi się zajmuje to schorzenia kręgosłupa, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia snu i stany obniżonego nastroju, zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, narządów rodnych i układu wydalniczego. Prowadzi również sesje coachingowe, pomagające pokonać powtarzające się problemy natury relacji osobistych w pracy i w domu oraz wspomagające odnalezienie sensu życia, poczucia własnej wartości czy osiągania celów osobistych i zawodowych.

Na ścieżkę naturoterapeuty wkroczył po przekonaniu się, że nie zawsze medycyna oferowana przez system lecznictwa daje porządane efekty. Dzięki zastosowaniu chirurgii fantomowej pokonał poważną dolegliwością kręgosłupa, której nie mógł wyleczyć w ramach systemowej służby zdrowia. To pchnęło go do głębszego zainteresowania się tym, jak funkcjonuje człowiek jako całość oraz co można zrobić, aby naprawić i zregenerować to, co przez medycynę akademicką zostało uznane za nieodwracalnie zniszczone i niemożliwe do wyleczenia.

Po „cudownym” uzdrowieniu przez naturoterapeutkę z Warszawy oraz po zmianie trybu życia, zdecydował się na rozpoczęcie długotrwałej nauki w Instytucie Badań Fantomowych w Szczecinie, gdzie przez kilka kolejnych lat poznawał tajniki Chirurgii Fantomowej, obecnie zaliczanej do tzw. medycyny informacyjnej / kwantowej. Pod koniec tego okresu uczęszczał również do Akademii Słowa Uniwersalnego, gdzie została mu zaszczepiona idea innego spojrzenia na litery, słowa i frazy, którymi na co dzień opisujemy nasze życie. Od tego momentu, rozwija umiejętność analizy słowa mówionego i pisanego w kontekście natury zachowań i zdrowia człowieka. W marcu 2013 roku, ukończył kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej.  Zdobyte wcześniej doświadczenie, sprawiło, że z pełną swobodą połączył wiedzę z zakresu muzykoterapii oraz psychosomatyki z dawną praktyką muzyczną, aby prowadzić co tygodniowe, grupowe 1-godzinne sesje-koncerty dające głęboki relaks i uruchamiające procesy regeneracji ciała i psychiki. 

Dyplomy i certyfikaty
 • Licencja Instruktora Chirurgii Fantomowej (Instytut Badań Fantomowych w Szczecinie)Czterostopniowy kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej B.Romanowskiej
 • Kurs „Symbolika w Biologii” , dr. Geararda Athiasa
 • Kurs „Komunikacja Intuicyjna”, dr. Gerarda Athiasa
 • Kurs „Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji”, Jakuba Zemły
 • Kurs Polarity, Richarda C. Overly
  Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji, kurs Jakuba Zemły
 • Kurs Access Bars
Jeśli jesteś na tej stronie oznacza to, że zainteresował Cię temat Chirurgii Fantomowej.

To wspaniale!

Ze względu na specyfikę metody, pragniemy z Tobą porozmawiać telefonicznie. To pomoże nam poznać się wzajemnie i upewnić, że oferta Akademii Chirurgii Fantomowej jest właściwą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jeśli podczas rozmowy, okaże się że jest to właściwy kurs dla Ciebie, otrzymasz maila z danymi do zalogowania się na stronę Akademii Chirurgii Fantomowej, gdzie jest  formularz zgłoszeniowy oraz informacje praktyczne i ceny oraz formy płatności.

Aby skontaktować się z nami po raz pierwszy, wyślij formularz pierwszego kontaktu.
FORMULARZ PIERWSZEGO KONTAKTU

Dla osób, które jeszcze nie otrzymały hasła

Dostęp do stron Akademii Chirurgii Fantomowej

Jest chroniony hasłem odrębnym dla strony KURSU i PRAKTYK

KURS CHIRURGII FANTOMOWEJ

Aby przejść do strony Akademii Chirurgii Fantomowej z pełnym opisem kursu, użyj przycisku z napisem Kurs CHF.

DLA PRAKTYKÓW CHIRURGII FANTOMOWEJ

Aby przejść do strony Akademii Chirurgii Fantomowej z pełnym opisem dotyczącym warsztatów doszkalających, użyj przycisku z napisem Praktyki CHF.

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00