ustawienia systemowe
Czym są Ustawienia systemowe ?

Ustawienia systemowe Berta Hellingera zostały opisane w wielu książkach, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Metoda Ustawień Systemowych wg Berta Hellingera prowadzonych z udziałem reprezentantów, pozwala na zobaczenie szerszego – systemowego kontekstu spraw i ukrytych relacji. Obrazuje ogromną siłę więzi międzyludzkich. Terapia systemowa szybko i precyzyjnie prowadzi do dynamiki, która wiąże osobę z jej systemem rodzinnym w dysfunkcjonalny sposób, ograniczającym jej osobisty rozwój. Uwalnia to uwikłanie i daje dostęp do twórczych zasobów i sprawczego potencjału. 
Ustawienia hellingerowskie pomagają w przezwyciężeniu swoich słabości, rozwiązywaniu problemów wynikających z różnych doświadczeń i w spojrzeniu na świat na nowo. Gdy zobaczymy, jak bardzo determinują nas losy przodków, zrozumiemy, że nie ma sensu siebie obwiniać. Nie tylko ja stworzyłam okoliczności swojego życia. Ustawienia systemowe Hellingera są dla każdego, kto nie odkrył jeszcze tej prawdy lub który nie jest w stanie jej pojąć. Czerpiemy z zasobów rodzinnych, czy tego chcemy, czy nie.

Ustawienia wielowymiarowe
Jest to podejście do ustawień systemowych, również wywodzące się z ustawień grupowych wg Berta Hellingera prowadzonych z udziałem reprezentantów.

Głębszym poziomem jest fakt, że ustawienia hellingerowskie działają w każdym aspekcie naszego życia. Wpływ systemu rodzinnego widzimy w naszych relacjach z innymi, w naszym zdrowiu, podejściu do życia, pracy, etc.

Ponadto w ustawieniach często pracujemy nie tylko na samym systemie rodzinnym. Często używamy takich abstraktów/idei jak miłość, śmierć, życie, los, dusza. Każdy z nich jest obecny w naszym życiu i nasza relacja z nimi przenika się zarówno z mechaniką systemu, z naszymi doświadczeniami z tego życia, jak i z poprzednich żyć. Czasami pole prowadzi nas do innego wcielenia, aby rozwiązać przyczynę naszego problemu.

Robiąc ustawienia często można zaobserwować, że reprezentacje, choć z góry ustawione przenikają się i jedna reprezentacja pokazuje nam coś, co zarówno można odnieść do systemu rodzinnego, jak i do inkarnacji, a również do jeszcze innych wymiarów równoległych, które się wzajemnie przeplatają i wpływają na siebie.

Są sytuacje, kiedy osoba pragnąca skorzystać z Ustawień systemowych, nie jest gotowa na udział w wydarzeniu grupowym lub potrzebne jest w jej przypadku selektywne spojrzenie na sytuację. Dla tych osób, prowadzone są sesje indywidualne. Prowadzi je również Joanna Jarymowicz. Aby umówić się na sesję indywidualną, skorzystaj z przycisku KONTAKT.

Plan zajęć

Grupa otwarta

poniedziałek, 18.00÷21.00

2-gi wtorek mies. 11.00÷14:00

sala Biała (17), parter

Prowadzi: Joanna Jarymowicz

Cały czerwiec nie ma zajęć.

Ustawienia wielowymiarowe, które prowadzi Joanna Jarymowicz, są ustawieniami systemowymi, gdzie głównie pracujemy na systemie rodzinnym, tak aby przywrócić porządki miłości. Pracując z wiedzącym polem zdajemy się na jego prowadzenie, informacje i odczucia, które do nas napływają na zasadzie "Nie wiem dlaczego, ale czuję, że...".

Właśnie z tego powodu przychodząc na ustawienia z tematem, należy pozostawić za drzwiami wszelkie domysły skąd jest przyczyna i jaki będzie wynik. Powiem więcej, z mojego doświadczenia zarówno prowadzącej, jak i uczestnika, w większości przypadków, kiedy ktoś ma konkretną wizję co się pokaże i jak będzie przebiegać ustawienie, dzieje się coś o 180 stopni innego. Również z tego powodu, że pracując w polu, które ma pełną wiedzę, a nie jak my wyrywkową, zdajemy się na to prowadzenie, dzięki czemu mogą się pojawić informacje dotyczące nie tylko naszego systemu rodzinnego, ale również naszych inkarnacji lub innych wymiarów, wszystko zależy od naszego planu duszy i z czym przyszliśmy. W ustawieniach i pracy z wiedzącym polem, nie ma miejsca na wymuszanie wyniku za wszelką cenę, ponieważ ustawienie nie będzie wtedy przyjęte ani przez system, ani przez klienta.

Na koniec, należy pamiętać, że przy tego typu pracy, zawsze to, co robimy, w myśl tego, że wszyscy jesteśmy jednym, że jesteśmy połączeni, pracujemy dla dobra ogółu. Dla dobra całego systemu rodzinnego, jak również szerzej, dla dobra wszystkich ludzi, istot, stworzeń, na które to ustawienie może mieć wpływ. Oczywiście pracujemy nad konkretnym tematem dla konkretnej osoby, jednak ponieważ tak jak pisałam wszystko się przenika, to pracujemy też dla wyższego dobra. Dzięki temu, również reprezentanci, którzy są wybierani nie przez przypadek do swoich ról, często równolegle mogą uporządkować jakiś fragment swoich spraw.

 

Trochę więcej o metodzie

 

"Metoda ustawień narodziła się z ponownego odkrycia tego, co od kilkudziesięciu lat określano jako system rodzinny. (...) Bert Hellinger (...) wykazał, że siła oddziaływania rodziny jest większa, niż zakładano wcześniej. System rodzinny sięga daleko poza tych, którzy są ze sobą w bezpośrednich interakcjach, i obejmuje nie tylko żyjących, ale też zmarłych, a niekiedy osoby niespokrewnione. To, co rzeczywiście działa w rodzinie, ma na ogół niewiele wspólnego z tym, co w rodzinie dzieje się na planie jawnym (...). Istotę systemu stanowią przede wszystkim powiązania nieświadome i ukryte. (...) Nieważne, czy z członkami rodziny utrzymuje się kontakt, czy żyje się samotnie, czy jest się młodym, czy u kresu życia - rodzina pozostaje przy nas i wpływa na nasz los.
Odkrycie tych faktów stało się możliwe dzięki niezwykłemu zjawisku, które można nazwać efektem reprezentacji. Polega ono na tym, że jeśli ktoś umówi się z inną osobą, że "będzie" ona przez chwilę jego, dajmy na to, ojcem, to sytuacja ta ukaże istotę jego prawdziwej relacji z ojcem. (...)

Zjawisko ukazywania faktów, a nie własnych fantazji, przez osoby odgrywające role zaobserwowano już wcześniej, jednak prawa systemowe zidentyfikował dopiero Bert Hellinger. Praca z reprezentantami pozowoliła mu odkryć dynamiki rządzące systemami rodzinnymi, a także wpływ rodziny na jednostkę. Niezależnie od tego czy ustawienia odbywały się w Niemczech, czy w Japonii, pewne układy, charakterystyczne odczucia i reakcje reprezentantów były takie same. Proponowane reprezentantom działania, takie jak pokłon, położenie się na podłodze, krok w tył czy do przodu oraz proste zdania, jak "Dziękuję" czy "To, co twoje, zostawiam przy tobie", przynosiły zawsze takie same efekty. Prawidłowości te zostały przez Hellingera wyodrębnione i zbiorczo określone jako porządki miłości (...).

Praca z ustawieniami umożliwia klientowi oraz jego systemowi rodzinnemu ponowne wejście na drogę tych porządków. Mimo, że są one przez nas nieświadomie pożądane, w realnym życiu nieraz się poza nie wykracza. Powstaje wtedy nieporządek i transgeneracyjne negatywne oddziaływanie między członkami rodziny. (...)

Wprowadzenie porządków systemowych umożliwia zostawienie tego, co nas obciążało, i otwarcie się na siłę płynącą od przodków, a tym samym na odzyskanie zdrowia, sprawności i zadowolenia z życia."

Był to cytat, z książki Damiana Janusa "Ustawienia Systemowe Berta Hellingera, Przełom w psychoterapii i wiedzy o człowieku.", którą gorąco polecamy osobom poszukującym szczegółowych informacji na temat ustawień systemowych. Jest to rzetelnie napisane kompendium wiedzy na ten temat. Przytoczyliśmyć ten fragment, ponieważ autor książki świetnie ujął w swoim pierwszym rozdziale ogólny opis czym są ustawienia.

 

Zajęcia prowadzi Joanna Jarymowicz. Krótki profil i kontakt do prowadzącej, jest w zakładce KONTAKT.

KONTAKT

T:+48 690 804 604

E:kontakt@ustawieniawielowymiarowe.pl

 

Joanna Jarymowicz

Prowadząca o sobie...

Nazywam się Joanna Jarymowicz, urodziłam się w Warszawie w 1987 r. Skończyłam Geologię Morza na Uniwersytecie Gdańskim i na tym moja kariera oceanografa się zakończyła. Po studiach szukałam swojej ścieżki zahaczając m.in. o grafikę komputerową, obróbkę szkła metodą zwaną fusingiem i robienie z niego biżuterii jak i kilka innych. Jednak wszystkie te działania nie odwiodły mnie od nieuchronnego, czyli pójścia w kierunku pomagania ludziom. Pierwszy kurs w tym kierunku zrobiłam już na studiach - Kurs Terapii z Delfinami I st., który odbył się w Izraelu w Eilat. Następnie, już po studiach zaczęłam od różnych warsztatów z rozwoju osobistego, medytacji, tarota, numerologii itp. Tematyka ta interesowała mnie już od dziecka, ale jak to bywa, kobieta zmienną jest, i nie mogłam trzymać się tego kierunku od początku. Z drugiej strony dzięki tym właśnie poszukiwaniom, mam wrażenie, że zebrałam dużo doświadczeń, które ominęłyby mnie, a dzięki którym myślę, że jestem w stanie lepiej zrozumieć drugego człowieka i tym bardziej widzę, że nasze ścieżki życiowe potrafią być bardzo kręte, a i tak prowadzą do celu.

Z ustawieniami zetknęłam się po raz pierwszy na warsztatch Ewy Foley zaraz po studiach i pamiętam, że wywołały one we mnie efekt "Wow!". Później chodziłam na ustawienia grupowe oraz indywidualne, aż w styczniu 2021 r., około 10 lat później, zostałam zaproszona przez Dorotę Kraszewską-Skoczkowską do udziału w jej Akademii Ustawień Systemowych. Pierwotnie myślałam, że po prostu przejdę tam swój proces, jednak "im głębiej w las...". Tym sposobem kończąc Akademię wiedziałam już, że właśnie ustawienia są moją ścieżką na chwilę obecną i zrozumiałam dlaczego poznane wcześniej metody podobały mi się, ale nigdy mnie w pełni nie wciągnęły. Choć na pewno były one niezbędną drogą, abym była w miejscu, w którym jestem obecnie.

Dodatkowo jestem w trakcie nauki, na kierunku psychoterapia, w Instytucie Psychologii Stosowanej, co uważam, za doskonałe uzupełnienie wiedzy ustawieniowej, które daje mi dodatkowe elementy wspomagające pracę z ludźmi.

Strona autorska

Dla jeszcze lepszego poznania osoby, która prowadzi te zajęcia, polecamy zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na jej autorskiej stronie www.

WARSZTATY 

Odbywają się w wyznaczonych terminach i są to jedno lub dwudniowe wydarzenia

lipiec 2024
Nie znaleziono wydarzenia

ZAJĘCIA CYKLICZNE

Odbywają się rano lub wieczorem w poniedziałki i wtorki, systematycznie z wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy

lipiec 2024
sierpień 2024
Nie znaleziono wydarzenia
Poprzedni Następny
INFORMACJE PRAKTYCZNE
  • Osoby, które muszą podczas zajęć spożywać napoje, prosimy o przynoszenie samo zamykających się termo-kubków
  • Przy deszczowej, zimowej, jesiennej pogodzie, jest mile widziane obuwie na zmianę
  • Prosimy przychodzić punktualnie, ze względu na organizację i przebieg zajęć.

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00