6 marca, 2024

Kiedy robisz wdech, otrzymujesz to co jest Ci potrzebne. Kiedy robisz wydech, oddajesz to co jest zbędne…

Dobrze funkcjonujący układ oddechowy, jest jednym z głównych filarów dobrego stanu zdrowia zarówno w sferze kondycji fizycznej jak i stanu naszej psychiki.

Od wielu lat oprócz Chirurgii Fantomowej, stosuję kamertony terapeutyczne podczas sesji mających na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Właśnie w tej przestrzeni sprawdzają się szczególnie dobrze. Jest to dobra informacja właściwie dla każdego, ponieważ w przypadku dróg oddechowych poza technikami specyficznego oddechu, jest niewiele sposobów aby pomóc samemu sobie. Nawet w przypadku inhalacji oraz spożywania preparatów ziołowych czy leków, mamy jednak do czynienia z koniecznością ich pozyskania i bardzo precyzyjnego dobrania do aktualnych możliwości organizmu oraz rodzaju schorzenia. Samodzielne komponowanie dawkowania, jest dla większości ludzi nieosiągalne ze względu na dostęp do odpowiedniej wiedzy, ( chaos informacyjny) oraz konieczność fachowej oceny sytuacji i doboru preparatów przez lekarza lub dodatkowo np. zielarza. Płuca, oskrzela i tchawica, to złożony i bardzo delikatny system. Do tego współdziała z całą powierzchnią skóry, przez którą również oddychamy.

W przypadku kamertonów, sytuacja wygląda inaczej. Stosowanie terapii opartej na częstotliwościach emitowanych przez kamertony terapeutyczne, jest całkowicie bezpieczne. A w przypadku kiedy zajdzie taka potrzeba, terapię kamertonami można wykonać sobie samemu. Bez wychodzenia z domu i np. narażania siebie na niekorzystne czynniki atmosferyczne lub narażania innych na infekcję.

Kamertony wytwarzając specjalnie dobrane częstotliwości, wprawiają tkanki ludzkiego ciała w subtelne drgania. Drgania te sprawiają, że powstaje dodatkowa porcja energii wprowadzonej do organizmu. Może ona zostać spożytkowana na procesy regeneracji. Równocześnie wibracje te, aktywują wewnętrzne procesy autoregulacji na poziomie komórkowym.

Żeby było ciekawiej, w tym samym czasie fala akustyczna o określonej częstotliwości dociera do wszystkich zakończeń oraz centrów układu nerwowego, włączając w to oczywiście mózg. W zależności jak są dobrane zestawy częstotliwości, stymulacja ta może tonizować lub pobudzać pracę określonych rejonów mózgu oraz zakończeń nerwowych. Może również wywoływać określone stany emocjonalne a nawet uczucia.

W proces oddychania zaangażowane są zarówno mięśnie oddechowe, jak i błony śluzowe na powierzchni pęcherzyków płucnych, cała silnie ukrwiona struktura tkanki płucnej i oczywiście układ nerwowy, biorący udział w koordynacji procesu wdechu i wydechu.

Kamertonami dokonujemy stymulacji wszystkich struktur jednocześnie. To umożliwia organizmowi, jednoczesną analizę całego procesu i uruchomienie odpowiednio skoordynowanej odpowiedzi. Jest nią reakcja prowadząca do normalizacji wibracji tkanek. Zdrowe, dobrze funkcjonujące tkani wibrują z określoną częstotliwością. To jest ich naturalny stan. Kiedy są dysfunkcyjne, wibrują zbyt szybko lub zbyt wolno. Fala akustyczna powstała w wyniku gry na odpowiednio dobranych kamertonach sprawia, że komórki narządów na powrót zaczynają prawidłowo wibrować.

W następstwie tego, rozpoczyna się skoordynowany wewnętrznie proces “zdrowienia”, czyli powrotu do naturalnego stanu każdej komórki, która weszła w rezonans z odpowiednio dobranym dźwiękiem (częstotliwością) kamertonu. To złożony proces, jednak dość dobrze znany już od dziesięcioleci.

Wspomniane wcześniej, jednoczesne oddziaływanie na stan emocjonalny osoby poddanej terapii, wspomaga proces zdrowienia. Przy dolegliwościach ze strony układu oddechowego, często mamy do czynienia z występującym konfliktem terytorium przestrzeni powietrza. Bywa, też że osoby chorujące na zapalenie płuc są w głębokim żalu, smutku lub lęku. Czasem wszystkie te uczucia występują jednocześnie. Kiedy stosujemy terapię dźwiękami kamertonów, możemy sprawić aby nastrój osoby dotkniętej w/w uczuciami zmienił się radykalnie na pozytywny, wręcz radosny i optymistyczny z poczuciem bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę coraz lepiej rozumianą relację pomiędzy stanem emocjonalnym człowieka a stanem fizycznym jego ciała, trudno jest przecenić możliwość dość szybkiej zmiany samopoczucia z destrukcyjnego w pozytywnie budujący. Jeśli na to nałożymy fizyczne oddziaływanie fali akustycznej na ustroje komórkowe, otrzymamy często obserwowany efekt radykalnej poprawy stanu zdrowia. Przy tak wrażliwych narządach jak płuca czy oskrzela, szczególnym sprzymierzeńcem jest czas reakcji.

Również skóra, która jest największym organem ludzkiego ciała, ma ogromne znaczenie w procesie oddychania oraz jest pierwszą warstwą ochronną ( tak jak błony śluzowe układu oddechowego ) przed patogenami występującymi w naszym naturalnym otoczeniu. Stosując kamertony terapeutyczne, mamy możliwość wpływania na stan skóry i wszystkich błon śluzowych podczas tej samej sesji terapeutycznej.

Terapii dźwiękiem, a w szczególności kamertonami może nauczyć się każdy, kto jest empatyczny i będąc dobrym obserwatorem, umie kierując się intuicją lub posiadaną wiedzą dostrzec potrzeby własne lub osób w swoim otoczeniu. Kiedy ktoś zwraca się do nas z prośbą o pomoc, często w danej chwili nie mamy możliwości skorzystania z technologi, czy farmakologi. Sa po temu różne powody. Mając do dyspozycji kamertony i znając podstawowe zasady ich stosowania, możemy w bezpieczny, nie inwazyjny sposób udzielić tej pomocy. W wielu przypadkach, to wystarczy lub da czas na umówienie się do lekarza lub innego specjalisty w zakresie ochrony zdrowia.

 

Mariusz Jarymowicz

 

Najnowsze wpisy

Telegram

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00