hebrajska symbolika dłoni - w terapii psychosomatycznej

Kurs Hebrajska Symbolika Dłoni – w terapii psychosomatycznej polecamy osobom zajmującym się szeroko rozumianą medycyną naturalną. Łączy w sobie wiedzę z zakresu  symboliki hebrajskiej, bio-soniki, kinezjologii, architektury słowa oraz psychosomatyki.

PROGRAM

Kurs Hebrajska Symbolika Dłoni – w terapii psychosomatycznej, został powołany do życia w odpowiedzi na liczne pytania osób zainteresowanych  praktycznym zastosowaniem wiedzy o znaczeniu stanu dłoni w całości oraz poszczególnych jej segmentów w odniesieniu do stanu zdrowia całego, ludzkiego organizmu. Aby lepiej zintegrować omawiany materiał, zakres komentarzy znacznie wykracza poza obszar samej dłoni. Program kursu obejmuje część teoretyczną oraz część praktyczną, która krok po kroku uczy stosowania poszczególnych elementów tej wiedzy w określonych sytuacjach. Praktyka obejmuje również ćwiczenia rozwijające zdolności wglądu w stan własny lub pacjenta i daje konkretne rozwiązania jak dalej, po kursie kontynuować procesy przemiany i rozwoju osobistego. Kurs przede wszystkim dedykowany jest dla terapeutów. Jednak może w nim uczestniczyć każdy, kto pragnie rozwinąć swoje możliwości aby pomagać sobie i najbliższej rodzinie.

Wybrane elementy programu kursu

 • Oczyszczanie międzypokoleniowych relacji rodzinnych
 • Usuwanie osobistych blokad i negatywnych programów funkcjonowania
 • Zmiana osobistego punktu skupienia – postrzeganie rzeczywistości
 • Aktywacja komunikacji międzykomórkowej – diagnozowanie, uzdrawianie
 • Wielopoziomowe usuwanie pamięci fizycznego i emocjonalnego bólu
 • Wypełnianie przestrzeni po usuniętej traumie i aktywacja nowego potencjału

KOD ROZWOJU CZŁOWIEKA

Jeden z wariantów kodowania – solmizacja:

Ut queant laxis Resonare fibris

Mira gestorum Famuli tuorum

Solve polluti Labii reatum

                          – Sancte Ioannes

Ten tekst, podobno jest autorstwa mnicha – Guido z Arezzo, Włochy

Twierdzi się, że od niego wzięły się sylaby oznaczające kolejne dźwięki muzycznej skali skali wznoszących się tonów. Wiele jednak wskazuje, że służył tylko lepszemu zapamiętaniu symbolicznych sylab oraz wyjaśniał cel ich stosowania.

W tłumaczeniu na j.polski oznacza: „Aby poddani (Tobie Boże) mogli rezonować z cudami Twego stworzenia z pełną swobodą swych strun głosowych należy zmyć winę z nieczystych ust.”

Zatem powyższy tekst sugeruje, że częstotliwości skali, poprzez wpływ na stan świadomości człowieka, mogą otworzyć czysty kanał komunikacji z Bogiem, z Uniwersalnym Źródłem. To z kolei pomagało w integracji mieszkańców Europy z nową wiarą.

Sposób w jaki średniowieczni mnisi wykorzystywali “nową muzykę”, śpiewy chóralne wynikał z ówczesnych potrzeb kształtowania społeczeństwa . Współcześnie, poza wewnętrzną łącznością z Bogiem i aspektami wiary, interesuje nas uwolnienie się od noszonych w naszej podświadomości programów i przekonań, które skutecznie blokują realizacje naszych osobistych, życiowych planów. Kiedy nie podążamy ścieżką poddaną naszej misji, doświadczamy różnego rodzaju “przeciwności” losu, ze złym stanem zdrowia włącznie. W chwili ponownego wejścia w nasz naturalny nurt życia, opór znika a nasze ciała funkcjonują z pełna mocą.

Przy pomocy intonacji konkretnych sylab oraz technik pracy z nieuświadomionymi wcześniej przekonaniami ułożonych w logiczną sekwencję, możemy usunąć te blokady i nieuświadomione programy powstałe podczas naszego życia a czasem przejęte od naszych przodków poprzez nieświadome kopiowanie ich zachowań.

Jest 7 podstawowych sylab transformujących:

Do • Re • Mi • Fa • Sol • La • Si

Na kursie poznacie dokładne znaczenie każdej sylaby oraz jej składowych. Zostaną również omówione ich jednoliterowe odpowiedniki, które zostały wprowadzone o wiele wcześniej niż to opowiada najbardziej popularna historia. Każda z sylab ma swoje odzwierciedlenie w ludzkim systemie ciała fizycznego oraz ciał subtelnych i ich centrów energetycznych. Ale to nie wszystko. Są to konkretne kody rozwojowe ludzkości.

Innym systemem kodowania, jest alfabet

Każda litera alfabetu, to określony kod aktywujący konkretne działanie. Na kursie są dokładnie omawiane te litery i ich znaczenie, które wg tradycji hebrajskiej, łączą się z symboliką segmentów ludzkiej dłoni. Dlaczego hebrajskiej? – Ponieważ należy do kilku najstarszych systematyk łączenia symboliki pisma z ludzkim organizmem, jego psychiką oraz emocjonalnością. Kultura hebrajska jest również ściśle powiązana ze współczesną kulturą środkowo-europejską. No i miałem przyjemność spotkać Gerarda Athiasa, francuskiego lekarza, który kilkanaście lat temu był w Polsce i dzielił się z nami swoją wiedzą o symbolice hebrajskiej. To wzmocniło moje zainteresowanie związkiem pomiędzy kinezjologią, emocjami i wibracjami symboli literowych oraz jaka jest ich interakcja z ludzką podświadomością. Połączyłem jego wiedzę z moimi doświadczeniami i przekazami kultur z innych kontynentów. Każda litera odpowiada odpowiedniej wersji fonetycznej ich znaczenia. Mowa jest brzmieniem, tych symboli wzbogaconym o interpretację ludzkiego umysłu. Zatem wibracje słowa mówionego a zwłaszcza śpiewanego, mogą być precyzyjnym instrumentem programowania nie tylko na poziomie umysłu ale bezpośrednio na poziomie organów, komórek i ciał subtelnych.

W oparciu o wiedzę z zakresu kinezjologii oraz bio-soniki, można wykorzystać zarówno kodowanie alfabetyczne, jak i solmizacyjne do usuwania blokad mentalnych i szkodliwych programów zachowań. Dzięki poznanym technikom, można odzyskać zarówno harmonie w zakresie szeroko rozumianej psychiki, jak i poprawić stan ciała fizycznego.

Geneza ludzkich generacji – zodiak, słońce i Bethlehem

Od dawna, ciekawiło mnie skąd właściwie biorą się popularne nazwy. Tak samo było w przypadku zapisu techniki solmizacji – Solfeggio. Podzielę się z Wami odkryciem, które w pierwszej chwili zupełnie mnie zaskoczyło. Jednak po zapoznaniu się z okolicznościami jej powstania, musiałem przyznać, że moje zaskoczenie wynikało z braku świeżego spojrzenia na to jak pracowały ówczesne umysły.

To doprowadziło mnie z kolei do ponownego, głębszego zapoznania się z prawdopodobnie najpowszechniejszym przekazem ludzkości – historią Jezusa. Bywało, że w nią czasem wątpiłem. Jednak ta przygoda zaprowadziła mnie w miejsce, z którego dokładnie widać, że jest prawdziwa. Jedyna narracja którą znałem, powodowała brak zrozumienia istoty tej idei.

Zapisy

Aby zapisać się na kurs, należy wysłać zgłoszenie wypełniając elektroniczny formularz dostępny po kliknięciu przycisku “Formularz zgłoszeniowy”.

Po wysłaniu formularza, otrzymuje się informację o wpisaniu na listę osób zainteresowanych kursem. W przypadku otrzymania informacji zwrotnej o braku miejsc, podawany jest zwykle kolejny, alternatywny termin kursu. Na listę uczestników, jest się wpisanym dopiero po wpłacie wymaganej zaliczki w kwocie 400,-zł. O kolejności zapisów decyduje kompletność zgłoszenia, czyli to czy oprócz wysłania formularza zgłoszeniowego została wpłacona zaliczka.

Terminy kursów

Po kliknięciu w datę kursu, otworzy się formularz zgłoszeniowy.

 • 23-25 sierpień 2024r.

  Kurs odbywa się w Naturalnym Centrum Zdrowia,
  Warszawa, ul.Grażyny 15, sala 17 na parterze.

Informacje praktyczne
Ramy godzinowe

  

 • Piatek: 11.00÷19.00
 • Sobota: 10.30÷18.00
 • Niedziela: 10.30÷16.00

 

Strój do ćwiczeń

Aby umożliwić wygodne prowadzenie ćwiczeń, prosimy aby uczestnicy mieli:

 • Czyste, wygodne buty na zmianę
 • Wygodne, luźne ubranie

  

Noclegi Społem
 • Istnieje możliwość nocowania w pokojach gościnnych, mieszczących się w tym samym budynku.
 • Rezerwacji dokonuje się indywidualnie, osobiście.
 • Uczestnicy kursu mogą otrzymać kod rabatowy, który wysyłamy po otrzymaniu zapotrzebowania drogą mailową
 • Rezerwacji dokonuje się osobiście w Społem pod nr. telefonu: 22 440 82 10 lub wysyłając e-mail na adres: info@csk-spolem.pl
 • Przy rezerwacji należy podać datę, nazwę zajęć oraz kod rabatowy.

Ceny pokoi (doba) po rabacie:

 • 1 osobowy 210,-zł
 • 2 osobowy 240,-zł
 • 3 osobowy 290,-zł
 • 4 osobowy 340,-zł
 • Apartament (do 6 os.) 450,-zł

Uwaga!: w 2024r. ceny mogą zostać zaktualizowane przez spółdzielnię Społem.

 

Opłaty
 • Zaliczka 400,-zł 
 • Pełna opłata 1400,-zł

Kwoty zawierają podatek VAT.

Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi z wyjątkiem sytuacji, kiedy z winy organizatora kurs się nie odbędzie oraz z powodu choroby lub wypadku uniemożliwiających stawienie się na zajęciach osobie, która zgłosiła się na kurs i wpłaciła zaliczkę, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim lub innym, urzędowym dokumentem.

Dane do przelewu

wpłaty krajowe

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta: 

10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem” prosimy wpisać dane umożliwiające identyfikację przedmiotu płatności.

Przykłady: 

pole „Tytułem”: Faktura VAT  Nr: 123345  z dnia: DD-MM-RRRR

lub: 

Opłata/zaliczka za (kurs…)

 

wpłaty zagraniczne

 

ING Bank Śląski S.A.

Nr konta:

IBAN: PL 10 1050 1025 1000 0022 6616 2409

BIC/SWIFT: INGBPLPW

W danych właściciela konta, prosimy wpisać:

SFERAMIKOS Mariusz Jarymowicz

05-500 Julianów, ul.Srebrnych Świerków 45, 

W pozycji „Tytułem”, prosimy wpisać Kurs – Hebrajska Symbolika Dłoni i w zależności od przelewanej kwoty – zaliczka, lub dopłata lub pełna opłata.

 

PROWADZĄCY

Mariusz-Jarymmowicz-22-K
Mariusz Jarymowicz

Jest chirurgiem fantomowym, muzykoterapeutą i badaczem zależności pomiędzy stanem świadomości i stanem fizycznym ludzkiego organizmu. Od 2002 roku jest licencjonowanym instruktorem CHF metodą Pani Vivien Nory Nix. Od ponad 20 lat pomaga ludziom w odzyskiwaniu dobrego stanu zdrowia, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy o zróżnicowanej tematyce. 10 lat temu, razem z żoną Dorotą, otworzył Naturalne Centrum Zdrowia. 

kontakt

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00