Telegram

Prowadzi

Terapia wisceralna w praktyce osteopaty cranialnego

Data

24 - 27 mar 2023
Minione

Czas

10:00 - 18:00

Opłata

1,800.00 zł

Co to jest Terapia Wisceralna?


Jest to rodzaj terapii manualnej, która w bardzo delikatny sposób diagnozuje napięcia organów wewnętrznych i ich zaburzenia w zdolności ruchu. Po stwierdzeniu zaburzeń przy pomocy specjalnych technik usuwa napięcia i przywraca fizjologiczny ruch.
Osteopatia organów wewnętrznych może pomóc w leczeniu skolioz, i innych dolegliwości które mogą powstać na wskutek blizn opłucnej po licznych stanach zapalnych.

Nasze organy wewnętrzne poruszają się jeżeli są one zdrowe ich ruch jest fizjologiczny. Ruch ten uzależniony jest od surowiczych błon, które pokrywają organy, a także powięzi, wiązadeł i innych tkanek organizmu.
Główną przyczyną ruchu organów jest oddychanie czy też ruch w czasie chodzenia czy zmianie pozycji. Najważniejszym miejscem powstawania ruchu narządów jest przepona oddechowa. Ten mięsień kurczy się 25 tysięcy razy dziennie pociągając struktury, które są z nią połączone. Dla przykładu czasie każdego oddechu nerki poruszają się 2,5 cm – 3 cm. Znaczy to że dziennie poruszają się one 600- 700 m. Za każdym oddechem wszystkie organy poruszają się w jego rytm. Ruch ten zachodzi w trzech płaszczyznach czołowej poprzecznej i== strzałkowej. Organy też poruszają się względem siebie i ślizgają względem siebie co przez ruchy ślizgowe upodabnia je do pracy stawów. Ich ruch bardzo oszczędnie wykorzystuje energię . Wątroba porusza nerki przez połączenia z dwunastnicą i okrężnicą wstępującą. Ilekroć wątroba poruszy się organy te wykonują ruchy ślizgowe co jest bardzo ważne w diagnostyce osteopatycznej.


Substancja płynna, która znajduje się między narządami pozwala na swobodny bezpieczny ruch ślizgowy tych narządów.
W trakcie szkolenia terapeuta doskonali umiejętności badania palpacyjnego, lokalizowania, oceniania i regulowania głównych obszarów dysfunkcji poszczególnych regionów ciała. Badanie opiera się na ocenie dynamiki odruchów i relacji pomiędzy narządami, błonami, więzadłami a narządami i strukturami układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Efekty badania odnoszone są do wzorców jakości funkcjonowania działań i somatycznych struktur.
Twórcą metody manipulacji wisceralnej jest Jean Pierre Barral, D.O, francuz z pochodzenia praktykujący w Grenoble jako Osteopata.
W latach 70 –tych pracował w szpitalu ftyzjatrycznym jako fizjoterapeuta z Dr. Arnaud, który był specjalistą chorób płuc i świetnym patologiem. Dzięki tej współpracy Jean-Pieere zdobył doświadczenia w robieniu sekcji zwłok dzięki czemu zapoznał się z patologią tkanki łącznej.
W czasie sekcji obserwował patologicznie pogrubiałą tkankę wokół narządów wewnętrznych co było przyczyną różnych napięć i ograniczenia ruchu tych narządów. Obserwacje te zainspirowały go do zainteresowania się znanymi od czasów starożytnych technikami manipulacji wisceralnej. Przez lata pracy jako nauczyciel osteopatii Jean-Pierre obserwował zależności między napięciem narządów wewnętrznych i dysfunkcjami somatycznymi. Doskonaląc swoje umiejętności w manipulacji wisceralnej stworzył program, który obejmuje cały system tkanki łącznej, pokrywającej narządy wewnętrzne. Jean-Pierre zaprzyjaźnił się z Dr. John Upledger, który zaprosił go do współpracy.


Zainteresowanych zapraszam serdecznie.


24 – 27 marca 2023 w godz 10.00 – 18.00
Warszawa, Naturalne Centrum Zdrowia, ul Grażyny 15
Koszt 1800 zł.
Aby zostać wpisanym na listę uczestników należy wpłacić bezzwrona zaliczkę 300 zł.
Konto do wpłaty podam po kontakcie telefonicznym.

Małgorzata Matysiak

 

Organizator

Małgorzata Matysiak
Telefon
+48 501 431 739
Email
kursy_ tck@o2.pl

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00