Telegram

WYBIERZ KATEGORIĘ

Prowadzi

  • Kaxia E. Kowalewska

    Autorka popularnej książki „Tajczi bez tajemnic” jest kwalifikowaną instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie fitnessu psychofizycznego. Uczy czikungu i tajczi. Jest uczennicą Yang Juna, bezpośredniego spadkobiercy spuścizny rodziny Yang. Podstawy wiedzy oraz praktyki w tym stylu tajczi zdobyła podczas swojej podróży do Chin w 2004 r., a następnie wielokrotnie brała udział w szkoleniach organizowanych przez Yang Juna we Francji, Niemczech i Włoszech.

Tajczi rodziny Yang

Data

06 kwi 2023 - 23 maj 2024
Minione

Czas

18:00 - 19:30

Opłata

40.00 zł

TAJCZI styl RODZINY YANG
Praktyka poznanych form

Ćwiczymy tradycyjną formę rodziny Yang, wg Mistrza Yang Juna, prawnuka Mistrza Yang Chengfu.

“Styl Tai Chi Yang Chengfu wyróżniają następujące cechy: szerokie, zrelaksowane pozycje, proste i klarowne, precyzyjnie budowane; ciało wypośrodkowane, bez przechyleń; przyjemne, harmonijne ruchy, zawierające w sobie i twardość i miękkość oraz łączące lekkość ducha z ciężkością typową dla zastosowania [w walce]. Podczas treningu miękkość uzyskuje się poprzez rozluźnienie i relaks (song). Twardość rozwija się z nagromadzonej miękkości. Twardość i miękkość wspomagają się nawzajem. Pozycje Tai Chi są szerokie i otwarte, lekkie a zarazem mocne, naturalne, zrównoważone i wyprostowane, zaokrąglone i płynne, proste, żywe i pełne godności.”( Mistrz Gu Liuxin)

Tradycyjna forma rodziny Yang jest spokojna, dostojna i pełna gracji, dostosowana przez mistrzów pierwszej i drugiej generacji dla potrzeb dworu cesarskiego w Pekinie, a potem dla zwykłych ludzi. Pełne, zaokrąglone ruchy po łuku, nigdy nie ostre ani kanciaste, wykonywane są w jednostajnym, powolnym rytmie, pozostając jednocześnie lekkie i żywe. Ruchy tajczi Yang wydają się płynąć jak chmury na niebie, jak spokojna rzeka.
Tajczi Yang można wykonywać na trzech wysokościach, w tzw. trzech postawach: niskiej, średniej i wysokiej. Rozróżnienie takie wprowadził mistrz 3. pokolenia Yang Chengfu, obserwując różnice w możliwościach fizycznych ludzi, których uczył.

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe zajęcia w Naturalnym Centrum Zdrowia.

Na tych zajęciach ćwiczymy formy stylu rodziny Yang wg Mistrza Yang Juna: formę długą 103 ruchy oraz formy skrócone 13 i 22 ruchów (ta ostatnia to niedawno ułożona przez Yang Juna forma tzw. podstawowa (Essential Form). Praktykujemy także krótką formę Tajczi z wachlarzem oraz formę z mieczem.
Można dołączyć, jeżeli ktoś już ćwiczył- nawet inny styl, gdyż tajczi jest w swych podstawach bardzo spójne, lub po zapoznaniu się z podstawami w grupie poniedziałkowej.
Koncentrujemy się na ćwiczeniu dla zdrowia, a więc na relaksacji, harmonizowaniu przepływu energii i wzmacnianiu całego organizmu.

Prowadząca:

Kaxia E. Kowalewska – Trenerka Czikungu oraz Tajczi.

Autorka popularnej książki „Tajczi bez tajemnic” jest kwalifikowaną instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie fitnessu psychofizycznego. Uczy czikungu i tajczi. Jest uczennicą Yang Juna, bezpośredniego spadkobiercy spuścizny rodziny Yang. Podstawy wiedzy oraz praktyki w tym stylu Tajczi zdobyła podczas swojej podróży do Chin w 2004 r., a następnie wielokrotnie brała udział w szkoleniach organizowanych przez Yang Juna we Francji, Niemczech i Włoszech. Zdobyła brązowe medale na turnieju tajczi Yang w 2007 r. w Taiyuan i w 2016 r. w Warszawie.

✅ Zapisy:

Tel: +48 696 155 865
Mail: wudang@wp.pl

✅ Inwestycja: 40,- zł lub 120,- zł za 4 zajęcia z góry.

Następne wystąpienie

Organizator

Kaxia E. Kowalewska
Telefon
+48 696 155 865
Email
kekowalewska@wp.pl

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00