Telegram

Prowadzi

Kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej – stopień podstawowy

Data

29 sty 2024 - 01 lut 2024
Minione

Czas

10:00 - 18:00
Zapraszam na kurs podstawowy Terapii Czaszkowo – Krzyżowej wg Upledgera. A szczególnie rodziców, dzieci wymagających długotrwałej rehabilitacji.
W programie:
  • podstawowa anatomia przedstawiona w sposób bardzo przystępny;
  • ćwiczenia praktyczne obejmujące 20 technik terapii cranio-sacralnej;
  • techniki dotyczące diagnozowania dysfunkcji i korekty kości klinowej;
  • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa dla noworodków i niemowląt.
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest metodą o złożonej formie działania. Zaliczyć ją można do medycyny informacyjnej i interwencyjnej, pomaga, bowiem w bardzo wielu przypadkach beznadziejnych dla medycyny akademickiej. Zalicza się ją też do osteopatii i nazywa „Osteopatią Kranialną” (CranioSacral Osteopathy), można ją zaliczyć do terapii stymulującej, mechanizmy samoregulacji i samoleczenia jest też skutecznym drenażem limfatycznym. Terapia ta w swojej zaawansowanej formie obejmuje prace z emocjami, jest ona rodzajem psychoterapii tkankowej. Tkanka łączna, której głównie dotyczy Terapia Czaszkowo-Krzyżowa ma zdolność przechowywania traumatycznych przeżyć, a szlaki biochemiczne tego zjawiska są naukowo udowodnione. Terapia ta jest na wskroś holistyczna. Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest praktyczną metodą służącą poprawieniu stanu zdrowia i funkcji organizmu (poprzez delikatny dotyk i stymulację ruchową określonego obszaru ciała). Polega ona na bardzo delikatnym pięciogramowym uciskaniu i stymulacji w obrębie kości czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy i kości krzyżowej w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych, których, napięcie przysporzyć może wielu kłopotów zdrowotnych. Poprawia się krążenie płynów naszego organizmu przywracając fizjologiczne funkcje wszystkich układów w tym nerwowego i krążenia. Powracają naturalne siły samonaprawcze organizmu.
Opracowanie: Bożena Przyjemska.
Prowadzenie: Małgorzata Matysiak, terapeuta TCK, wieloletnia współpracownica Bożeny Przyjemskiej.
Cena: 1600. Aby zostać wpisanym na listę uczestników należy wpłacić zaliczkę 300 zł. Konto bankowe podam po kontakcie telefonicznym.

Organizator

Małgorzata Matysiak
Telefon
+48 501 431 739
Email
kursy_ tck@o2.pl

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00