Telegram

Prowadzi

 • Marta Targońska

  Uwielbiam, krótkie, proste metody, które aktywują wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji i powrotu do zdrowia i równowagi zarówno na poziomie umysłowym, emocjonalnym, fizycznym jak i energetycznym. Zbieram je od wielu lat, doświadczam i praktykuję a następnie się nimi dzielę w trakcie szkoleń, warsztatów oraz indywidualnych spotkań.

Docenianie i poczucie szczęścia

Data

16 gru 2023
Minione

Czas

10:00 - 17:00

Opłata

490.00 zł

DOCENIANIE motywuje nas do działania!

DOCENIANIE pomaga nam lepiej widzieć samych siebie, efektywniej działać, funkcjonować, stajemy się bardziej kreatywni i ożywieni.

Czujemy się dobrze, mamy poczucie, że jesteśmy ważni. Wzrasta poczucie dobrostanu i wiara we własne siły, możliwości i inteligencję. Jednym słowem są jesteśmy szczęśliwsi.

Temat doceniania przejawia się w pracy terapeutyczno-rozwojowej praktycznie z każdą osobą.

 • Docenianie, słowa uznania, pochwały i komplementy powinny być prawdziwe, wyrażane w prosty sposób oraz adekwatnie do sytuacji.
 • Każdy ma inną potrzebę bycia docenionym.
 • Każdy ma swoje preferencje, co do sposobów przyjmowania i dawania słów uznania.
 • Gdy brakuje nam pozytywnego doceniania będziemy dążyć do uzyskiwania słów uznania w sposób negatywny np. wszczynając kłótnie, krytykując lub zamiast pracować spędzać dużo czasu w kuchni na pogaduchach.

Znaczna większość osób ma problemy w zauważaniu i uznawaniu dobrych stron zarówno własnych jak i innych.

Każdy z nas ma w głowie taki głos, który nas oskarża, ocenia, krytykuje, wieszczy i podcina skrzydła oraz odciąga od rzeczy ważnych. To głos, który nie pozwala nam myśleć dobrze o sobie i o innych.

„Jesteś za głupi/a, gruba/y, zły/a, brzydka/i , niewystarczająca/y, za mało się starasz i ciągle robisz nie tak, nie umiesz, nie dasz rady etc.”  Znasz to?

Mimo, że ma nas chronić to odciąga od istotnych dla nas rzeczy, od naszego dobrego samopoczucia i szczęścia.

Głos ten związany jest m.in. z katastroficznym i negatywnym myśleniem. A z ewolucyjnego punktu widzenia ma on duże znaczenia – bo ma nas chronić. I taka jest jedna z jego ról. Czy wiedziałeś, że to nasza wewnętrzna kontrola jakości? A my zazwyczaj traktujemy go jako zło konieczne.

Przez lata własnego rozwoju jak i pracy z klientami zauważyłam, że mamy duże problemy w docenianiu i zauważaniu dobrych stron – tak własnych jak i innych.

Czy doceniasz siebie? Uznajesz swoje umiejętności? Jak się ma Twoje poczucie wartości? Czy znasz ten wewnętrzny głos, który blokuje i sabotuje Twoje działania?

W związku z tym zapraszam Cię na warsztat, w trakcie którego zajmiemy się docenianiem i budowaniem poczucia szczęścia.

 

O czym będzie?

 • Opowiem o barierach, które stoją na drodze ku uznaniu swoich umiejętności i mocnych stron
 • Dowiesz się co utrudnia dawanie, przyjmowanie i proszenie o słowa uznania
 • Wyjaśnię różnice między pustymi pochwałami, komplementami a prawdziwym uznaniem
 • Przyjrzysz się temu krytycznemu głosowi, sprawdzisz jaką rolę pełni, od czego Cię odciąga oraz poszukasz sposobów jak żyć z nim w zgodzie lub go uwolnić
 • Rozpoznasz i uwolnisz głęboko zakorzenione w ciele i podświadomości ograniczające przekonania o sobie, świecie i innych.
 • Popracujesz nad przyzwoleniami „mogę” „jestem wystarczająca/y” „umiem” oraz uwolnisz blokady [nie potrafię, nie nadaję się, jestem słaby] [wpisz swój głos]
 • Przyjrzysz się w jaki sposób społeczeństwo, nasze rodziny oraz my sami manipulujemy, kontrolujemy i powstrzymujemy siebie i innych.
 • Dowiesz się jak dzięki docenianiu, oswojeniu wewnętrznego krytyka budować poczucie szczęścia.

Organizator

Marta Targońska
Telefon
+48 606 212 200
Email
kontakt@martatargonska.pl

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00