Telegram

Prowadzi

  • Marta Targońska

    Uwielbiam, krótkie, proste metody, które aktywują wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji i powrotu do zdrowia i równowagi zarówno na poziomie umysłowym, emocjonalnym, fizycznym jak i energetycznym. Zbieram je od wielu lat, doświadczam i praktykuję a następnie się nimi dzielę w trakcie szkoleń, warsztatów oraz indywidualnych spotkań.

Delikatny dotyk w terapii, masażu i rehabilitacji

Data

01 sty 2023
Minione

Czas

10:00 - 20:00
Delikatny dotyk w terapii, masażu i rehabilitacji
przywracanie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji  
Delikatny dotyk to skuteczne narzędzie, którego można użyć, aby budować poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczne środowisko = optymalne warunki dla zdrowia, rozwoju, pracy i nauki. W ciągu dnia, tygodnia, miesiąca i życia doświadczamy wielu różnych stresów i napięć, które zapisujemy i przechowujemy w ciele i umyśle oraz które mogą być przyczyną gorszego samopoczucia, chorób i różnych dolegliwości. Stresy, nieprzewidziane zdarzenia, trudne wydarzenia, wczesne doświadczenia życiowe mogą powodować blokady, które ujawniają się w ciele na wielu poziomach, redukując tym samym zdolność organizmu do ucieleśnienia, orientacji, integracji i percepcji. Tracimy wtedy poczucie bezpieczeństwa i sprawczości. Nasze zdrowie, dobre samopoczucie, regeneracja i rozwój są możliwe tylko wtedy, gdy czujemy się bezpiecznie a nasz układ nerwowy, ciało i psyche nie są stale zaangażowane w zachowania obronne.   Gdy nasze mechanizmy obronne są stale włączone zachowanie i utrzymanie zdrowia będzie trudne. Wiedza o tym, w jaki sposób regulować pracę układu nerwowego i systemu energetycznego, przepływu emocji i doznań w ciele jest niezbędnym elementem procesu zdrowienia. Czasami stosowane przez nas metody nie są tak skuteczne jak byśmy chcieli a klienci wracają do nas z tymi samymi objawami. Zdarza się, że rezultaty naszej pracy nie utrzymują się tyle ile byśmy chcieli. Mamy poczucie utknięcia.  Gdy w pracy terapeutycznej zaczynamy łączyć oba podejścia góra-dół (umysł-ciało) i dół-góra (ciało-umysł) zaczynamy uzyskiwać pełniejsze efekty, niż gdybyśmy koncentrowali się tylko na jednym aspekcie. Nasze ciała poddawane ciągłej stymulacji potrzebują łagodnego podejścia i delikatnej regulacji. Delikatny dotyk i świadoma praca z ciałem pomagają uwalniać zapisane w ciele napięcia, emocje i doświadczenia przywracając poczucie sprawczości, właściwe relacje, lekkość, radość i zadowolenie z życia. W trakcie kursu:
  • pokażę Ci jak m.in. poprzez dotyk możesz pomóc klientowi rozwijać zdolność do bycia w kontakcie z odczuciami wewnętrznymi, napięciami, rozluźnieniem, oddechem, emocjami tak, aby być w chwili obecnej bez oceniających myśli.
  • dowiesz się jak pomóc klientowi połączyć rozdzielone w wyniku stresu czy traumatycznego zdarzenia umysł, emocje i ciało (doznania sensoryczne);
  • pokażę Ci jak dzięki delikatnemu dotykowi dać oparcie i uwalniać napięcia.
   
Pełne informacje o kursie na stronie prowadzącej – kliknij ten link.
 
Prowadząca: Marta Targońska   Informacje i zapisy
Termin: 19-20 listopada, sb. 10:00-18:00, nd. 9:00-15:00 Miejsce: Sala Słoneczna nr 127, I piętro Inwestycja: 790 zł przy wpłacie 300zł do 30.09.22, 890 zł przy wpłacie do 31.10.22, 990 zł po tej dacie Zniżka 100zł dla osób, które już brały udział w moich szkoleniach. Mała kameralna grupa. Indywidualne podejście. Informacje i zapisy: +48 606 212 200

Organizator

Marta Targońska
Telefon
+48 606 212 200
Email
kontakt@martatargonska.pl

Telefon kontaktowy

+48 601 610 169

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00

Telefon kontaktowy

+48 784 354 031

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku

W godzinach: 10.0018.00