Rozmowy w kręgu zmieniające konflikt we współpracę z socjokracją i NVC
To jedne z moich ulubionych warsztatów. Dają narzędzia i doświadczenie zajęcia się konfliktem w grupie – w ramach zespołu, klasy, rodziny z pomocą narzędzi wywodzących się z socjokracji i ze świadomością Porozumienia bez Przemocy (ang. NVC).
Dlaczego kręgi:
Od 2014 poznaję ideę i praktykę szkół demokratycznych, które wówczas już od dwóch lat tworzyły się w Polsce. W 2015 roku w czasie EUDECu, międzynarodowego zjazdu szkół demokratycznych, poznałam również holenderskie szkoły, które swoje funkcjonowanie opierają na metodzie socjokracji. W trakcie warsztatów i spotkań z osobami pracującymi lub uczącymi się w takich szkołach w Holandii zobaczyłam:
W tym czasie znałam już NVC, znałam narzędzia mediacji dwustronnej i grupowej, jednak w kręgach socjokratycznych, w ich prostocie i dynamice po prostu się zakochałam, tak jak w 2008 roku w NVC 🙂
W mojej pracy bazą jest Porozumienie bez Przemocy, które było moim pierwszym narzędziem rozwoju osobistego i pracy warsztatowej. Kręgi socjokratyczne, które Wam proponuję są bezpośrednio inspirowane podejściem socjokracji i zawierają też elementy PbP – jak większa uważność na emocje i oferowanie empatii stronom.
Od czasu poznania socjokracji przeprowadziłam wiele kręgów w różnych środowiskach – w zespołach korporacyjnych jak i firm MŚP oraz organizacji pozarządowych, w gronie nauczycielskim, w grupie rodziców oraz w klasach szkół podstawowych i licealnych, zarówno publicznych, prywatnych jak i demokratycznych.
Dla kogo:
Do czego Cię zapraszam:
Zapraszam Cię do wzięcia udziału i bycia aktywnym czasie dwudniowych warsztatów, w ramach którego: